Düzenlenen "16. Dünya Atletizm Şampiyonası" organizasyonunda Ramil Guliyev Türkiye' yi temsil etti ve erkekler 200 metrede 1. gelerek dünya şampiyonluğuna erişti. Londra' da yapılan organizasyonun 7. gününde, erkekler 200 metre koşusunun son ayağı gerçekleştirildi.

FENERBAHÇE'NİN SPORCUSU OLARAK TÜRKİYE'YE GURURU YAŞATTI

Fenerbahçe' nin atletizm dalındaki sporcusu olan Ramil Guliyev, turnuvada yaptığı 20.09' luk derecesi ile Türkiye' ye büyük bir gurur yaşatarak erkekler 200 metrede ilk altın madalyasını kazandırdı.

ŞAMPİYONDAN AÇIKLAMA! MÜTHİŞ BİR KOŞU OLDU

TRT Spor'a yapmış olduğu beyanlarda:

"Derece yapmayı bekliyordum zira yıl boyunca sıkı bir çalışma periyoduna girmiştim ve yarış esnasında derece yapacağıma inanmıştım. Müthiş bir yarış oldu ve başardım. Şimdiki hedefim olimpiyatlarda madalya kazanmak.Yarışmacılar arasında Usain Bolt da olsun isterdim fakat bu isteğim malesef olmadı."  şeklinde açıklamalarında bulundu.

REİS-İ CUMHUR ERDOĞAN'DAN GULİYEV'E TEBRİK

Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan resmi Twitter hesabından yapmış olduğu açıklama ile, "Dünya Atletizm Şampiyonası erkekler 200 metre koşusunda altın madalya kazanarak hepimizi gururlandıran Ramil Guliyev' i gönülden tebrik ediyorum." şeklinde bir ileti paylaştı.

recep tayyip erdoğan guliyev twitter ile ilgili görsel sonucu