Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme turu rövanş karşılaşmasında Medipol Başakşehir, Başakşehir Fatih Terim Stadyumu'nda Belçika takımı Club Brugge'ü konuk ediyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA GELDİ

Medipol Başakşehir için tarihi önem taşıyan bu karşılaşmaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da geldi. Protokol tribününe giriş yapan Erdoğan, kendisine el uzatan taraftarlara karşılık verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gol sevinci

BUGÜN GÜNDEMİ YOĞUNDU

Reis-i Cumhur Erdoğan bugün YAŞ üyelerini ağırladı veonlara yemek verdi. Ardından yeni kuvvet komutanları listesini imzaladı.

Ayrıntılar şu şekilde:

Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyeleri onuruna akşam yemeği verdi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı olarak gerçekleştirilen yemekte, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcıları Bekir Bozdağ, Mehmet Şimşek, Fikri Işık, Recep Akdağ ve Hakan Çavuşoğlu'nun yanı sıra Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da hazır bulundu.

Öte yandan 1 Eylül 2017 itibarıyla emekliye ayrılacak Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal da yemeğe katılan isimler arasında yer aldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN LİSTEYİ İMZALADI

Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları çerçevesinde kimi general ve amirallerin görev süreleri bir sene uzatıldı ve görevlerini sürdürülmesi kararı verildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Yüksek Askeri Şura toplantısında Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli general/amiral ve albaylardan bir üst rütbeye yükseltilecekler, görev süresi uzatılacaklar, kadrosuzluk ve yaş haddinden emekliye sevk edileceklerin durumları karara bağlandı.