Sarı kırmızılı ekip, Real Madrid'in Fransız kulesi Karim Benzema'yı satın alma ya da  kiralama seçeneğimi kullanacak. Yıldız oyuncu önümüzdeki günlerde İstanbul'a gelip sözleşme imzalayacağı iddia edildi.

Spor Toto Süper Lig'de son iki sezon şampiyonluk hayallerine tuturamayan sarı kırmızılı ekip  Real Madrid'in Fransız kulesi Karim Benzema'yı kadrosuna katmak için girişimlerde bulundu.

TUDOR BENZEMA'YI KESİNLİKLE İSTİYOR

Geçtiğimiz haftalarda Fatih Belediyesi'nin iftarına davetli olarak katılan Karim Benzema, Başkan Dursun Özbek  ile bir araya geldi. Gece geç saatlerde Florya'daki tesislerde görüşme yapılan Karim Benzema Galatasaray Tesisleri'ni gezi düzenleyen Karim Benzema, sarı kırmızılı takım tarafından satın alınacak ya da iki yıllık kiralanacak. Bir pürüz çıkmadığı ölçüde Benzema ile önümüzdeki günlerde İstanbul'a tekrar gelerek sarı kırmızılı takım ile sözleşme imzalayacak.

Yeni sözleşme imzalamak için teknik direktör Igor Tudor ile irtibata geçen yönetim tecrübeli teknik adama bu transferi hediye olarak sunacak.

TARAFTARIN BENZEMA İLE GÖNÜLÜ ALINACAK

Galatasay yönetimi 2 sezondur hem lig'de hem Avrupa'da umdugunu bulamadı ve sarı kırmızı taraftarlar çileden çıkmış durumda.Galatasay yönetimi Karim Benzema'yı renklerine katarak sarı kırmızı taraftarın gönülünü almaya stratejisini izleyeceği biliniyor.