Real Madrid Avrupa Süper Ligi Girişimlerini Hızlandırdı

Real Madrid başkanı Florentino Perez'in FIFA Başkanı Gianni Infantino ile görüştüğü ve Avrupa'nın 5 büyük liginden 20 takımın kendi liglerinden çıkarak Avrupa Süper Ligi'ni oluşturmasıyla gelirleri iki kat artırabileceklerini söylediği belirtildi. Infantino ise, görüşmeyi yalanlamadı.

Real Madrid Avrupa Süper Ligi Girişimlerini Hızlandırdı

İngiltere'nin yüksek tirajlı gazetelerinden The Sun'ın haberine göre İspanyol devi Real Madrid'in, bir süredir gündemde olan Avrupa Süper Ligi için girişimlerini iyice hızlandırdığı öğrenildi.

Avrupa'nın önde gelen kulüplerinin, ülke liglerinden ayrılarak kendi liglerini oluşturma girişimi için Real'in Başkanı Florentino Perez'in, FIFA Başkanı Gianni İnfantino ile görüştüğü ve " La Liga'dan çıkacağız ve İngiliz devleriyle birlikte toplam 20 takımla kendi ligimizi kuracağız" şeklinde konuştuğu öğrenildi.

Gelirler 2 Kat Artacak

Perez, Süper Lig'de Avrupa'nın 5 büyük liginden 20 kulübün katılacağı turnuvada 10'arlı iki ayrı lig önerisi yaptı. Liglerde küme düşmenin de olacağı kaydedildi. Yeni sistemle gelirlerini 2 katına kadar yükselteceği de garanti ettiği kaydedildi.

Fıfa Yalanlamadı: "Düşünceleri Dinleriz"

FIFA yetkilileri bu görüşmeyi yalanlamazken, "FIFA'nın görevlerinden biri paydaşların düşüncelerini dinlemektir" şeklinde görüş paylaştı.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ise konuyla ilgili, "Bu çılgın planı okudum. Bir kulüp başkanından gelen bir şey. Bence dünyadaki futbolu öldürecek bir plan. Oyuncular, taraftarlar ve bu oyunla bağlantılı olan herkese zarar verir ancak sadece küçük bir grup insana faydası olur" görüşlerini paylaştı.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri