Siyah Beyazlı takımda bu sezonu 13 asist ile tamamlayarak şampiyonlukta büyük bir başarıya imza atan Ricardo Quaresma, transfer dedikodularına son noktayı koyacak bir açıklama yaptı.

Siyah Beyazlı formayı giymekten çok mutlu olduğunu dile getiren Portekizli oyuncu ''Beşiktaş’tan ayrılmayı biran olsun bile düşünmedim. Benim için önemli ve aslolan Portekiz Milli Takımı ve Beşiktaş’tır. Fransa’da Avrupa şampiyonu olmamızdan sonra Siyah Beyazlı forma ile de Lig’de şampiyonluk yaşadım. Bu olay benim için çok guru verici bir şeydir. Şenol Güneş gibi deneyimli ve başarılı bir hoca ile çalışmak benim için çok önemli bir yere sahiptir.'' 

''TARAFTARIMIZA AŞIĞIM''

Çin kulüpleri ile adı anılan Portekizli oyuncu Ricardo Quaresma, bu konu hakkında da şu ifadelerde bulundu; Bu tip haberlere aldırış etmiyorum. Çin de nereden çıktı anlamış değilim. 23018 yılımda Dünya Kupası nedeniyle milli takıma katılacağım. Rusya’da yapılacak organizasyonda Dünya Kupası’nı kazanmak istiyoruz. Ben Türkiye ve İstanbul’u çok seviyorum. Ailemde burada çok mutlu. Taraftarlarımız beni çok seviyor bende zaten onlara aşığım'' dedi.