Cuma namazı çıkışı sonrası Azez ilçesi merkezinde organize olan onbinlerce Suriye kökenli vatandaşları, terör örgütü PKK/PYD'nin Azez ve Mare ilçesine yönelik düşmanca saldırılarını kınayarak örgütün işgal ettiği Arap topraklarından defolup gitmesi gerektiğini haykırdılar.

''PYD ŞEYTANDIR''

Ellerinde "devrim" bayraklarıyla meydanda sloganlar atan Suriyeliler, üzerinde ''Tek istegimiz PYD'ye askeri operasyonların yapılmasıdır'', ''PYD sadece ve sadece çocukları öldürüyor. PYD şeytanın yeryüzündeki örgütüdür.'', ''PYD, Araplar, Türkmenler, Çerkesler ve Kürtler sizin kalleşliğinize rağmen kardeştir'', ''PYD, işgal ettiğin Arap toplarından defol git'', ''Kandil'in teröristlerini, Arap topraklarından kovun'', ''PYD, işgal ettiğin toprakların bedelini ödeyeceksin katiller '', ''Fırat Kılıcı, PKK ve PYD'nin işgal ettiği köylerimizi geri al'', ''PYD şeytandır" ve ''PYD, çocuklarımızı öldürüyor" yazan Arapça, İngilizce ve Türkçe dövizler taşıdı.

PYD KANDİLDEN GELEN KÖPEKLERİNİ AL VE ÇEKİL

Aktivistler, ''PYD, Kandilden gelen köpeklerini al ve bölgeden çekil'', ''Fırat Kalkanı güçleri ile Özgür Suriye Ordusu, PYD'yi bölgeden çıkartın'' şeklinde slogan attı.

Azez'deki göstericilere hitaben konuşma yapan imam hatip Muhammed Akkaş, ''PYD, işgal ettiğin Arap topraklarından çekil. Şimdi çekilmezsen yarın senin için geç olabilir. Ey PKK, saldırılarında her gün çocuklar ölüyor. Bunun bedelini ödeyeceksin bir gün, bugün çok uzak değil'' dedi.

Gösteriye katılan Velid El Mahmud, ''İsteğimiz, PYD'nin işgal ettiği Arap topraklarından defolup gitmesidir. PKK/PYD Suriye'deki halk devrimine ihanet ederek Arap şehirlerine saldırarak işgal etti. Fırat Kalkanı ve Fırat Kılıcından, PYD'nin işgali altındaki toprakları almasını istiyoruz'' ifadesini kullandı.