PSG, 20 yaşındaki Fransız futbolcu için 135 milyon euro + 3-45 milyon euro da bonus ödeyecek.

PSG bu sezon ikinci rekor transferine imza attı. Daha önce de Neymar'ı rekor bedelle kadroya katmışlardı.

NEYMAR PSG'DE

İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Barcelona, 222 milyon avroluk rekor bonservis bedeli karşılığında Brezilyalı yıldız Neymar'ı Paris Saint-Germain'e gönderdiğini ilan etti.

Kulüp tarafından gerçekleştirilen açıklamada, Neymar'ın yasal temsilcilerinin öğle saatlerinde kulübe gelerek Brezilyalı futbolcunun sözleşme fesih bedeli 222 milyon avroyu ödediğini belirtildi.

Yapılan açıklamada, bahsi geçen yüksek miktar sebebiyle doğabilecek disiplin yükümlülüklerinin belirlenebilmesi hedefiyle transfer ayrıntılarının UEFA'ya gönderileceği dile getirildi.

Bu transferden sonra Neymar, açık ara farkla dünyanın en pahalı futbolcusu konumuna yükseldi. Daha evvelki rekor, Manchester United'ın 2015-16 sezonunda Juventus'tan 105 milyon avro bonservis bedeli karşılığında transfer ettiği Fransız futbolcu Paul Pogba'ya aitti.

Neymar'ın önümüzdeki günlerde PSG ile resmi sözleşmeyi imzası bekleniyor.

Bu sabah Barcelona tesislerine gelmiş olan Neymar, teknik direktörden izin alarak antrenmana çıkmadı. Neymar'ın takım arkadaşlarıyla vedalaşarak tesislerden ayrıldığı belirtiliyor.

Neymar'ın menajeri de sabah saatlerinde Paris'te Eyfel Kulesi manzaralı otelinde sosyal medyada paylaşım yapmıştı. Transferin kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor.

PSG, Neymar'ın serbest kalma bedeli olan 222 milyon euro'yu ödemeyi kabul etmişti.