2013-2014 sezonu sonunda Benfica'dan 16 Milyon Euro'ya Madrid temsilcisinin yolunu tutan Oblak Fransa ekibinin radarına girdi.

100 MİLYON EURO

Marca'da yer alan habere göre; 2021 yılına kadar sözleşmesi bulunan Sloven kalecinin Paris Saint Germain, sözleşmesinde 100 Milyon Euro'ya serbest kalır maddesini kullanarak kadrosuna katmayı düşünüyor. Daha önce 222 Milyon Euro karşılığında Barcelona'dan Brezilya'lı Neymar'ı kadrosuna katarak yüzyılın transferini gerçekleştirmişti. Atletico'nun 2018 Ocak ayına kadar transfer yasağı olması Oblak'ın takımda kalmasını güçlendiriyor. Bu transfer gerçekleşirse en pahalı kaleci olarak tarihe geçecek.

Öte yandan PSG 222 milyon Euroya Barcelona'Nın yıldız oyuncusu olan Neymar JR. transferini gerçekleştirerek kolay kolay kırılamayacak transfer rekorunu gerçekleştirmişlerdi.

DÜNYA TARİHİNİN EN PAHALI TRANSFERİ

Kulüp tarafından gerçekleştirilen açıklamada, Brezilyalı futbolcunun sözleşme fesih bedeli 222 milyon Euronun ödendiğini belirtildi. Yapılan açıklamada, bahsi geçen yüksek miktar sebebiyle doğabilecek disiplin yükümlülüklerinin belirlenebilmesi hedefiyle transfer ayrıntılarının UEFA'ya gönderileceği dile getirildi. Bu transferden sonra Neymar, açık ara farkla dünyanın en pahalı futbolcusu konumuna yükseldi. Daha evvelki rekor, Manchester United'ın 2015-16 sezonunda Juventus'tan 105 milyon avro bonservis bedeli karşılığında transfer ettiği Fransız futbolcu Paul Pogba'ya aitti.