Chelsea Premier Lig'e bu sezon damga vururken Antonio Conte’nin üçlü savunma taktiği farkı getiren sebeplerin başındaydı.

Geçen seneki istikrarlı görüntüsünü bu sezona da devam ettiren Tottenham ligin en az gol yiyip en çok atanı olurken, gol yolları kadar savunma anlayışı da takdire şayan idi. 2016-2017 Premier Lig sezonunun dikkat çeken ilk 11’i ise :

KALEDE 

David de Gea (Manchester United):

Real Madrid ile de anılan İspanyol eldiven David De Gea, Manchester United kalesini savunarak bir çok maçta kalesini gole kapadı. İngiltere’ye ilk geldiği seneeleştirilerin odağında da olsa,  son iki yılını Yüksek performans göstererek üst seviyede geçiren 26 yaşındaki eldiven, bu sezon çıktığı 14 maçta kalesini gole kapadı ve takımının Tottenham'dan sonra en az gol yiyen takım olmasında başrolü oynadı.

SAVUNMA HATTININ EN İYİSİ

David Luiz (Chelsea):

Chelsea’den gittiği 2014'ün yaz sezonundan itibaren sıkıntılı günler geçirmişti. Dünya Kupası’nda Almanya’ya karşı alınan ağır yenilginin baş sorumlusu olarak gösterildiği zamanlardan Şampiyonlar Ligi’nde beklentilerin altında kalan PSG zamanlarına değen süreçten sonra yeniden Chelsea’ye geldi ve neden değerli bir savunmacı olduğunu bir kez daha ispatladı.

HÜCUM HATTINDA İSE EFSANE OLMAYA ADAY BİR İSİM

Harry Kane (Tottenham Hotspur):

Harry Kane için geçen yaz kolay geçmedi. Euro 2016’da İzlanda’ya elenmelerinde İngiltere takımının en etkisiz isimlerinden biri olarak yoğun eleştirilere maruz kalan Kane,bu sezon da yine harika işleri geride bıraktı. 3 sezonda art arda 20 gol barajını aşan Kane, bu sezon 29 gol atma başarısı göstererek gol krallığı tahtına oturmayı başardı.