Japonya'nın Vissel kobe takımına Galatasaray'dan transfer olan Alman yıldız futbolcu Podolski yeni takımında çıktığı ilk maçta 2 gol atarak hayranlarını mest etti.

PODOSKİ İDDİALI KONUŞMUŞTU

Galatasaray'dan Japon ekibi Vissel Kobe'ye transfer olan Lukas Podolski, Japonya'ya tatil için gitmediğini belirttmişti.

Geride bıraktığımız haftalarda Alman yıldızın İnstgram hesabından yayınladığı mutlu bir video çok konuşulmuş, 'Podolski Japonya'ya ok hızlı uyum gösterdi' yorumları yapılmıştı. Bir süre Bayern Münih, Inter ve Arsenal'da top koşturan ve son olarak Galatasaray forması giyen ve Japon ekibi Vissel Kobe'ye transferi gerçekleşen Lukas Podolski iddialı ifadelerde bulunmuştu.

"JAPONYA'YA TATİL İÇİN GELMEDİM"

Goal 'e açıklama yapan Podolski, Japonya'ya tatil amaçlı gelmediğini söyleyerek"Japonya'ya tatil yapmak için gelmedim. Sahada kendimi kanıtlamak amacındayım. Burada kaldığım zaman boyunca en pozitif şekilde katkı sağlamak amacındayım.Buraya, 3-5 ay sonra takımdan gitmek için gelmedim. Takıma uyum olmak ve başarılar kazanmak istiyorum. İlk senede ilk üçe girersek bu benim için büyük bir başarı olur. Sonraki senelerde neler göstereceğini göreceğiz." cümlelerini kullanmıştı.

"JAPONYA DİĞER ASYA ÜLKELERİNDEN DAHA ÜST"

Japon takımlarına övgü dolu cümleler sarf eden Alman yıldız, "Japonya'daki futbol seviyesi, diğer Asya ülkelerinden daha üst seviyede. Oyuncular çok tecrübeli ve çok sofistike. Onlara karşı sık sık oynadım. Birçok Japon futbolcu Avrupa'da top koşturdu ve kalitesini tüm dünyaya gösterdi." demişti.