PFDK'dan Fenerbahçe ve Beşiktaş'a Ceza

PFDK, Pazartesi günü oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle sarı-lacivertli takıma 110 bin lira, Beşiktaş'a 100 nin para cezası verdi.

PFDK'dan Fenerbahçe ve Beşiktaş'a Ceza

PFDK, Beşiktaş - Fenerbahçe maçı ile ilgili kararını açıkladı.

Profesyonel Futbul Disiplin Kurulu, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a para cezası verdi.

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

FENERBAHÇE'YE 110 BİN TL

"FENERBAHÇE A.Ş.'nin, 25.02.2019 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. - FENERBAHÇE A.Ş. Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 110.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan SPOR TOTO MİSAFİR TRİBÜN 404, 405, 406 blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir."

BEŞİKTAŞ'A 100 BİN TL

Beşiktaş'a da ceza verildiğini duyuran PFDK açıklamasının devamında, "BEŞİKTAŞ A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 100.000-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan SPOR TOTO KUZEY ALT 107, 108, 109, SPOR TOTO KUZEY ÜST 408, 409, DOĞU ÜST 415 ve 416 blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine kara verilmiştir."" ifadelerine yer verildi.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR