İspanyol radyosuna konuşan Pepe, Real Madrid’de 10 sezondur forma giydiğini ve sözleşme şartlarının istediği gibi olmadığını söyleyerek şunları dile getirdi: Real Madrid’in teknik direktörü Zidane veda etmedim. 34 yaşındaki defans oyuncusu eski teknik adamları Rafael Benitez’i överek şunları dile getirdi:

''Benitez’in göstermiş olduğu samimiyet gerçekten çok hoşuma gidiyordu. Kendimi onunla çalışırken daha iyi ve mutlu hissediyordum'' dedi.

Real Madrid kulübünden 2 yıllık sözleşme beklediğini ve onların sadece 1 sezon için teklifte bulunduklarını söyleyen Pepe sözlerinin devamında şunları dile getirdi: Real Madrid’in göstermiş olduğu tavır doğru değil ben bu takıma herşeyimi verdim. Burada çok şeylerde öğrendim. Ama artık yeni ir döneme başlayacağım.

Pepe İspanya’nın Başkenti Madrid’deki evini boşaltarak teklif aldığı Milan, Paris Saint-Germain ve diğer kulüplerden gelen teklifleri değerlendireceği belirtildi.

Diğer yandan Real Madrid bu sene İngiltere'nin Cardiff şehrinden Juventus ile Şampiyonlar Ligi finali oynadı. Şampiyonlar Ligi final maçı nefesleri keserken maçı 4-1 Real Madrid kazandı. Bu maç sonrasında Şampiyonlar Ligi kupasının sahibi Zidane'nin öğrencileri Real Madrid olmuştu.