Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Papiss Cisse: Türkiye'de Çok Başarılı Değilim

Alanyaspor’un yıldız golcüsü Papiss Cisse, TamSaha dergisine özel açıklamalarda bulundu.

Papiss Cisse: Türkiye'de Çok Başarılı Değilim

Alanyaspor’un yıldız golcüsü Papiss Cisse, TamSaha dergisine özel açıklamalarda bulundu.

34 Yaşındasın, Kariyer Planlamanı Nasıl Yapıyorsun
Kariyerimin nasıl ilerleyeceği konusunda söyleyeceğim tek şey, "Bakalım nasıl olacak?" Çünkü gerçekten farklı ülkelerde farklı tecrübeler edindim. Acaba sırada beni ne bekliyor diye ben de düşünüyorum. Düşünürken "Şu olsun, bu olsun" demiyorum, inanın bana. Benim yaptığım tek şey sahada yüzde 100'ümle çalışmak, elimden gelenin en iyisini yapmak ve Allah'ın bana takdir ettiği şeyi sezon sonunda almak. Benim yapabileceğim şey bu. Tabii 34 yaş dediniz. Yaş benim için sadece bir sayıdan ibaret.

Kendimi 20 Yaşında Gibi Hissediyorum
Dediğim gibi, yaş benim için sadece bir sayıdan ibaret. Ben hala kendimi 20 gibi hissediyorum. Çok çalıştığım için belki de bu kadar iyi hissediyorum. Antrenmanlarda olsun, maçlarda olsun elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Hocanın ve takımın beklentilerini karşılamak için çalışıyorum.

Türkiye’de Şanslı Değilim
Ben profesyonel bir futbolcuyum, elbette bu soruya cevap veririm. Kaçınacağım bir konu yok. Aslında sanırım penaltı konusunda Türkiye'de şanslı değilim. Penaltıyı kaçırmak için değil, elbette gol atmak için kullanıyorum. Fakat Türkiye'de çok başarılı değilim. Ne oluyor, ne olmuyor hiç anlamış da değilim Çünkü daha önce çok gol attım penaltıdan. Sürekli bu şanssızlığı kırma adına deniyorum aslında. Takım arkadaşlarım da dikkat ederseniz topun başına geçtiğimde reaksiyon göstermez, topu benden almaya çalışmazlar. Bu şanssızlığı kırma adına bana yardımcı oluyorlar. Penaltıyı kaçırdıktan sonra kendime kızıyorum aslında. Arkamda maçı kazanma adına mücadele eden 10 kişi daha var. Onlar sahada gerçekten ekstra işler yapıyor, ekstra çalışıyorlar. Penaltıyı kaçırınca kendime kızıyorum. Hatta bizim futbolcu grubumuz var. Orada "Cisse sen ne kadar zor ve güzel goller atıyorsun. Atmaya devam et. Bırak penaltıyı diğer arkadaşlar kullansın" diye şaka yapıyoruz.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR