Özlem Akdurak: ‘Tokyo 2020’nin Ertelenmesini Olumlu Buluyorum’

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın durdurulmasının olumlu bir hareket olduğunu ifade etti.

Özlem Akdurak: ‘Tokyo 2020’nin Ertelenmesini Olumlu Buluyorum’

Özlem Akdurak: ‘Tokyo 2020’nin Ertelenmesini Olumlu Buluyorum’

Özlem Akdurak, yaptığı konuşmada, Uluslararası Olimpiyat Komitesinin (IOC) verdiği kararla 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın askıya alındığını yineleyerek, "Son aylarda kota belirleme yarışmaları dahil birçok uluslararası yarışın iptali sonrasında gelen bu açıklama yelken sporunun beklediği bir açıklamaydı." şeklinde konuştu.

Öteki spor brançlarından farklı olarak yelken sporunun önemli bir lojistik operasyonu olduğunu söyleyen Akdurak, konuşmalarına şu şekilde devam etti:

"Madalya hedefi ile hazırlandığımız 2020 Tokyo Olimpiyatları için sporcularımızın hazırlığı kadar en iyi malzemenin temini ve zamanında intikali de çok önemli. Açıklamanın denizaşırı konteyner yüklemelerimizin başlamak üzere olduğu bu haftada gelmesi bizler için oldukça rahatlatıcı oldu. Diğer yandan geçtiğimiz haftalarda olimpik takımımızın yarışlar ve kamplar nedeniyle yurt dışında muhtelif ülkelerde bulunması bizi oldukça endişelendirdi. Uçuşların hızla iptal edilmesi, ülkelerin karantina nedeniyle sınırlarını kapatmaları gibi problemlerin gölgesinde hızlı bir operasyonla sporcularımızı yurda döndürdük. Çok şükür sağlıklı bir şeklide evlerinde bu sürecin geçmesini bekliyorlar."

‘YARINLAR İÇİN UMUTLARIMIZI HİÇ KAYBETMEDİK’

Akdurak, daha önceden de söyledikleri gibi 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda amaçlarının madalya almak olduğunu ifade ederek, "Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu başta olmak üzere bakanlığımızın ve Spor Toto teşkilatımızın her kademesinin büyük desteğini alıyoruz. Sporcularımız performanslarını arttırabilmek amacıyla var güçleri ile çalışıyor. Bakanlığımız, federasyonumuz, kulüplerimiz ve sporcularımızla tam bir dayanışma içinde yürüttüğümüz bu süreç maalesef hiç beklenmedik bir şekilde kesintiye uğradı. Ancak yarınlar için umutlarımızı hiç kaybetmedik." diye belirtti.

Akdurak, son olarak şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bütün ülkeleri, toplumu hatta bireyleri birbirinden ayrıştıran küresel salgının en kısa sürede yavaşlaması ve sona ermesi en büyük dileğimiz. Dünyanın sağlık açısından güvene kavuştuğu ilk fırsatta Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yakın koordinasyonunda yürüttüğümüz olimpiyat hazırlığımız tüm adanmışlığımızla devam edecek."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR