Sarı Lacivertli takıma büyük umutlar ile gelip istediği futbolu bir türlü ortaya koyamayan Ozan Tufan sonunda Fenerbahçe'ye veda etmeye hazırlanıyor. 

Uzun zamandır Portekiz ekibi ile görüşme yapan Ozan Tufan'ın menajeri Ahmet Bulut futbolcunun Sporting Lizbon'a transferi konusunda büyük ölçüde anlaşma sağlandığını belirtti.

8 MİLYON'A SATILDI

Portekiz ekibi Sporting Lisbon, Ozan Tufanı ilk etapta kiralamk istemiş ancak Fenerbahçe bu teklife yaklaşmamıştı. Kanarya oyuncuyu satmak için 8 Milyon Euro verilen teklife razı oldu. Bu tranferin önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor. 

Diğer yandan Sarı Lacivertli takım transfer çalışmalarına son hızıyla devam ediyor. Kanarya Lyon'dan Valbuena, Monaco'dan Nabil Dirar ve Trabzon'dan Mehmet Ekici ile anlaşma sağladı. Teknik direktörlük konusunda ise Aykut Kocaman ile anlaşma sağlandı. Bu oyuncuların kısa bir zaman içinde resmi olarak Sarı Lacivertli takıma imza atması bekleniyor. Ayrıca Jeremain Lens için Kanarya yoğun mesai içine girmişti. Ancak oyuncu ve kulübü ile bir türlü anlaşamayan Fenerbahçe bu transferden vazgeçti. Fenerbahçe Lens'in yerine başka alternatifler bakmaya şimdiden başladı.