Lucescu'nun sistemine alışmak için zamana ihtiyaçları olduğunu ifade eden Ozan Tufan, "Fatih Terim'in gitmesi herkesi etkilemiş durumda. Alışılmış bir sistem var. Yeni hocayla yeni bir sisteme alışmak zor oluyor. Bu sürece de alışacağız tabii ki ama buna zaman gerekli. Önemli olan formaya hizmet etmek. Fenerbahçe'de de milli takımlarda da elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerekli." diye konuştu.

Öte yandan Rumen çalıştırıcı İzlanda mücadelesinde yedek kulübesinde yer alamayacak. FIFA Disiplin Kurulu aldığı karar ile A Milli Takım Teknik Direktörü Lucescu'ya 1 maç ceza verdi.

CEP TELEFONUYLA POZİSYONU GÖSTERDİ

Cezanın nedeninin Rumen teknik adamın, Ukrayna maçı hakemi İspanyol David Fernandez Borbalan'a devre arasında telefondan göstermiş olduğu pozisyonlar ve maç sonu hakem hakkında yapmış olduğu açıklamaların sebep olduğu öğrenildi.

LUCESCU'NUN İTİRAZ HAKKI YOK

FIFA'ya bu karar nedeniyle itiraz hakkı olmayan Lucescu, A Milli Takımın Dünya Kupası yolundaki en önemli sınavında kulübede yerini alamayacak.

A Milli Takım Tayfur Havutçu yönetiminde sahada olacak. Öte yandan toplam 19 kişinin yer aldığı FIFA Disiplin Kurulu'nda İzlandalı Bergsson Gudni'de yer alırken, kurulda Türk temsilci bulunmuyor.