Sarı Lacivertli takım, son zamanlarda listesine almış olduğu ve transfer etmiş olduğu yıldızlarla yine gündeme geleceğe benziyor. Önce Mehmet Ekici’yi transfer eden, sonrada Mathieu Valbuena’yı renklerine bağlayan Fenerbahçe transfer yapmaya devam edecek.

Sarı Lacivertli takımlarda taraftarlar yeni gelecek olan isimleri beklerken yönetim gönderileceklerin listesini hazırlamaya başladı. Bu kapsamda Fenerbahçe ilk olarak Ozan Tufan’ı göndermeyi planlıyor.

BEKLENEN PERFORMANSI SERGİLEMEDİ

Fenerbahçe, genç oyuncuyu iki sene önce 7 milyon Euro’ya almıştı. Ancak Sarı Lacivertli takımın büyük beklentiler içine girdiği 22 yaşındaki futbolcu bir türlü istenilen performansı ortaya koyamadı. Buna rağmen A milli takımda düzenli olarak forma şansı bulan genç oyuncu Avrupa takımlarının radarına girmeyi başardı. En son İspanya takımı olan Valencia Ozan Tufan’a talip oldu. Geçen sezon Sarı Lacivertli takımdan Nani’yi renklerine bağlayan İspanyol ekibi bu kez de Ozan Tufan’ı istiyor.

OZAN TUFAN KİRALANIYOR

Diğer uyandan Sarı Lacivertli takımın Valencia ile yapmış olduğu görüşmeden sonra Ozan Tufan’ın 1 seneliğine kiralama kararı aldı. Ayrıca Ozan Tufan’ın kiralık sözleşmesindeki satın alma bedelinin 15 milyon Euro olduğu bilgisi alındı.