Bu sezon Spor Toto Süper Lig’de istediği başarıyı elde edemeyen ve ligi 3 sırada bitirmiş olan Kanarya transfer çalışmasına son hızda başladı.

OSPİNA İLE ÖN ANLAŞMA İMZALANDI

Sarı Lacivertli takım, kaleci transferi için son hamleyi yapmayı planlıyor. Fenerbahçe transfer komitesi başarılı kaleci David Ospina ile sezon bitmeden önce bir görüşme gerçekleştirmiş ve 4 senelik bir ön anlaşma imzalamıştı.

ARSENAL İLE EL SIKIŞILDI

Ospina ile anlaştıktan sonra Arsenal ile pazarlıklara başlayan Sarı Lacivertliler oyuncunun kulübü ile 3.5 milyon Euro’ya anlaşmaya vardı. Fenerbahçe ve Arsenal arasında görüşmeler devam ederken oyuncunun kısa bir süre içinde İstanbul’a gelip imza atması bekleniyor.

Türkiye’ye gelecek olan Ospina’yı sağlık kontrolünden geçirecek olan Fenerbahçe’nin bu kontrolden sonra oyuncuya, imza attırması bekleniyor.

Diğer yandan Fenerbahçe'nin kısa bir zaman içerisinde anlaşmış olduğı Nabil Dirar'ı da İstanbul'a getirmesi bekleniyor. Fas Milli Takımının 31 yaşındaki oyuncusu Nabil Dirar kulübü Monaco'dan ayrılıp kendini Sarı Lacivertli renklere bağlayacak imzayı atması bekleniyor. Bu transferlerin en kısa sürede açıklanması ve netliğe kavuşması bekleniyor.