'Ortega da Max Kruse Gibiydi'

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Alper Pirşen, sarı- lacivertliler ile kontratını parasını alamadığı gerekçesiyle tek taraflı sonlandıran Max Kruse ile ilgili açıklamalar yaptı.

'Ortega da Max Kruse Gibiydi'

'Ortega da Max Kruse Gibiydi'

Fenerbahçe, Max Kruse için 18 milyon euro (3 Eylül 2020 kuruyla 158.3 milyon Türk Lirası) tazminat istedi.

Bild'de yapılan habere göre; Max Kruse, bu istek sonrası sonrası, "Ben kariyerim boyunca sözleşmemi ihlal eden kişi olmadım. Fenerbahçe, sözleşmeye bağlı kalsaydı sözleşmemi iptal etmezdim." Şeklinde konuştu.

'KRUSE BİZİ, BİZ KRUSE'Yİ DAVA ETTİK'

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Alper Pirşen ise transfermarkt'a verdiği demeçte, "Max Kruse ile aramızdaki problemi artık FIFA çözecek. Biz kulübümüzün haklarını sonuna kadar savunacağız. Max Kruse, sözleşmeyi ihlal ederek gitti ve bize karşı FIFA'da 7.5 milyon euro'luk dava açtı. Biz de FIFA'ya kendi argümanlarımızı sunarak karşı dava açtık. Biz de Max Kruse'yi suçladık." şeklinde konuştu.

'ORTEGA DA BÖYLEYDİ, 11 MİLYON DOLAR ÖDEDİ'

Alper Pirşen, "Kulüp tarihimizde benzer bir konu oldu. Konu tam olarak aynı değil ama Ariel Ortega, Türkiye'de mutsuz olduğu için ülkesine geri dönmek istedi. Kulübümüzü, problemli bir şekilde bıraktı ve karşılığında 11 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum oldu." açıklamasıyla konuşmasını sonlandırdı.

Bild, Fenerbahçe'nin Max Kruse'ye 18 milyon euro'luk bir tazminat davası açtığını aktardı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR