Kara Kartal ilk olarak Golcü geçen sezon kiralık olarak oynattığı Vincent Aboubakar’ı takımda tutmaya çalışacak. Kamerunlu oyuncunun kulübü Porto ile anlaşma sağlanamazsa Kara Kartal forvet için farklı alternatiflere yönelecek.
Bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmak isteyen ve bu sebepten dolayı yıldız oyuncu arayışa giren Kara Kartal, görüşme gerçekleştirdiği yıldız isimlerden olumlu yanıtlar geldi.

YILDIZ FUTBOLCULAR KARTAL'A EVET DEDİ

Arsenal’in golcü futbolcusu Olivier Giroud ile futbol yaşantısını Meksika’da devam ettiren bir diğer Fransız golcü ise Andre-Pierre Gignac. Kara Kartal her iki oyuncu için yaptığı teklif sonrasında yıldız futbolculardan gelirim cevabını aldı.

İki yıldız futbolcu arasında seçim yapacak olan Siyah Beyazlı takımın teknik direktörü Şenol Güneş’in ilk tercihi, uzun zamandır İngiliz devi Arsenal’in forması giyen Giroud oldu.

Eğer bu transfer gerçekleşmezse Meksika’da Tigres forması giyen Gignac ile irtibata geçilecek. Siyah Beyazlı takım forvet bölgesine bu 2 transferden birini yapacak.

Diğer yandan Kara Kartal geçen sezon oynattığı Aboubakar için oyuncunun kulübü Porto ile görüşeme sağlayacak. Kartal maliyet konusunda oyuncu ile anlaşırsa bu transfer çözüme kavuşacak.