Trabzonspor’ da oynadığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Olcay Şahan, kampta çalışmaların çok yoğun bir biçimde devam ettiğini belirtip, "Amaçların varsa buna katlanacaksın. Bizler de hep birlikte katlanıyoruz. Tempo yüksek olduğundan dolayı biraz ağrım var fakat iyiyim" dedi. Takımdaki bütün arkadaşlarına yardım etmekten dolayı duyuduğu mutluluğu ifade eden Olcay Şahan, açıklamlarına şöyle devam etti:

TAKIMA TECRÜBELİ BİRİ GELİYORSA GENÇLERE YOL AÇMASI LAZIM

"Biz bir aileyiz. Önemli olan birlikte olmamız. Sonuçta ben bu takımın büyüğüyüm. Biz bir bütünüz ve takım arkadaşlarımın hepsine yardım etmek isterim. Eğer bir takıma tecrübeli biri geliyorsa gençlere yol açması lazım."

YUSUF TÜRKİYE'NİN EN YETENEKLİ FUTBOLCUSU

Olcay Şahan, takım arkadaşı Yusuf Yazıcı hakkındaki soru üzerine açıklamada bulundu. "Yusuf'la ağabey kardeş gibiyiz. Şu anda Türkiye'nin en yetenekli futbolcusu. Arda Turan gibi Avrupa'da en üst düzey takımlarda oynayabilir. Zaten büyük bir takımda oynuyor. Trabzon hariç büyük takımda oynar mı onu düşünmüyorum. Trabzonspor’dan ayrılırsa Avrupa’da çok büyük kulüplerde olacak."