Oğuzhan Özyakup: "Beşiktaş’ı Çok Özlemişim"

Feyenoord macerası ile 6 ay Beşiktaş’tan uzak kalan başarılı orta saha oyuncusu Oğuzhan Özyakup, yaptığı açıklamada Beşiktaş’ı çok özlediğini ifade etti.

Oğuzhan Özyakup:

Hollanda liginde mücadele eden Feyenoord’ta forma giydikten son Siyah Beyazlılara geri dönen 28 yaşındaki oyuncu Oğuzhan Özyakup, Beşiktaş’ın dergisine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özyakup, "Pek uzun ayrı kalmadık. Altı aylık bir süreçti, bir hava değişikliği oldu benim için. Tesisleri, takım arkadaşlarımı ve Beşiktaşımı çok özlemişim" diye konuştu.

HEDEF ŞAMPİYONLUK

Oğuzhan, takım olarak bu sezonki hedeflerinin sorulması üzerine, “Beşiktaş’ın hedefi her zaman şampiyonluktur. Şampiyon olmak için de maçları kazanmak zorundasın. Biz ilk dört haftayı biraz zor geçirdik ama takım olarak çok şeyin farkına vardık. Bu takımın tek hedefi var, o da şampiyonluk" cevabını verdi.

‘FEDA’ SEZONUNDA GELDİM

Takımın genç oyunculara yönelmesini değerlendiren Oğuzhan, "Ben ‘Feda’ sezonunda geldim. Zor bir sene olacağı bana anlatılmıştı ama gençlere önem verileceği de konuşulmuştu. Kendimden emindim ve bana o ilgiyi en güzel şekilde hissettiren Beşiktaş oldu. 19 yaşında geldim ve o sezon 30 maç oynadım. Her sezonun başka bir güzelliği vardır ama şampiyonluk sezonlarını ayrı tutarsak o ’Feda’ sezonu en güzel sezondu diyebilirim. Sabretmek zordur ama genç oyuncular için zaman kesinlikle önemlidir. Genç bir oyuncunun üstündeki baskıyı alarak onu karşılayıp en iyi şekilde oynamasını sağlamalıyız. Bu bizim görevimiz. Taraftarlarımız zaten genç oyuncuları hep en iyi şekilde karşılamıştır, onun için bana o konuda fazla söyleyecek söz kalmaz" açıklamasını yaptı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR