O Takım Zlatan İbrahimovic'i Resmen Duyurdu!

Manchester United, İsveçli oyuncu Zlatan Ibrahimovic ile 1 senelik sözleşme imzalandı.

İsveçli yıldız Zlatan Ibrahimovic, yeniden Manchester United'a transfer olduğunu duyurdu. Zlatan'ın ardından Manchester United da İsveçli oyuncu ile 1 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.

TRANSFER DUYURULDU

Geçtiğimiz sene Manchester United'da tamamlamış  olan ve sözleşmesi bittikten sonra ayrılmış olan İsveçli yıldız futbolcu, tekrardan Kırmızı Şeytanlar'a transfer olmuş oldu.

Zlatan Ibrahimovic, sosyal medyadan bu transferi Manchester United'ı etiketleyip ''I UNITED it Manchester United'' mesajıyla açıkladı.

NELER OLMUŞTU?

Geçtiğimiz sezon Manchester United ile 1+1 yıllık sözleşme imzalayan 35 yaşındaki İsveçli golcü futbolcu hakkında İngiltere'den şok bir iddia gelmişti.

İngiliz Sky Sports, İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United'ın, Ibrahimovic'in sözleşmesindeki opsiyonu kullanmayacağını beyan etmişti. İngiltere Premier Lig ekibinin İsveçli yıldız gölcü Ibrahimovic'in sakatlığından sonra yeni bir forvet transferi arayışına gireceği belirtilmişti.

YENİ SEZON YENİ FORVET HATTI

Yeni sezona yeni bir forvet hattı ile girmeyi düşünen Manchester United'ın forvet transferindeki en büyük hedefleri ise Real Madrid ekibinde top koşturan Alvaro Morata, Borussia Dortmund'dan Pier E. Aubameyang ve  Torino takımından Andrea Belotti olarak göze çarpıyordu.

35 yaşındaki Isveçli yıldız golcü futbolcu, geçen sezon Manchester United forması adı altında toplamda 46 maça çıkarken 28 gol kaydederken 10 da asist yaparak mücadele etmiş ve takımının UEFA Avrupa Ligi şampiyonu olmasında öenmli katkılarda bulunmuştu.

Yorum Yaz