N’Sakala'dan Şampiyonluk Sözü

Fabrice N’Sakala: Eğer şampiyon olursak, statta gitar çalacağım.

N’Sakala'dan Şampiyonluk Sözü

N’Sakala'dan Şampiyonluk Sözü

Beşiktaş’ın sezon başında kadrosuna kattığı Fabrice N’Sakala basın toplantısında konuştu. Şampiyon olmaları halinde statta gitar çalacağının sözünü veren N’Sakala, sezon başında hakkında çıkan Fenerbahçe haberleriyle ilgili olarak da 'Erol Bulut hiçbir zaman bana Fenerbahçe'ye gel' demedi ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’ın Demokratik Kongolu sol beki Fabrice N’Sakala, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı. Öncelikle Beşiktaş’ta olmasıyla ilgili konuşan deneyimli oyuncu, 'Beşiktaş’ta oynadığım için çok mutluyum ve burada olmak çok güzel. Türkiye’de birçok oyuncu burada olmak ister. Bu ailenin bir ferdi olmak bir ayrıcalık. En iyi şekilde çalışmaya devam ediyoruz' diye konuştu. Transfer süreciyle ilgili de konuşan N’Sakala, 'Transferimden önceki süreçte birçok kulüp, menajerimle temastaydı. Türkiye’ye gelmeden önce büyük bir takımda oynamak için çok çalıştım. Burada olmak kolay değil, buraya gelmek de kolay değildi' dedi.

İLK TEMASIM SERGEN YALÇIN'LA OLDU

Beşiktaş’a transferi öncesinde kulüpteki ilk temasının Teknik Direktör Sergen Yalçın’la olduğunu ifade eden Fabrice N’Sakala, 'İlk olarak teknik direktörümüzle görüştüm. Onu daha önce de tanıyordum. Ne hissettiğimi, ne düşündüğümü anlattım. Kontratım da bitiyordu. Sergen Yalçın benim Beşiktaş’ta ilk görüştüğüm isim oldu' dedi. Lige iyi başlayamadıklarını da söyleyen N’Sakala, 'Çok fazla yeni oyuncu var takımda ve alışma sürecinden geçiyoruz. Bireysel olarak baktığınızda çok iyi oyunculardan kurulu büyük bir takımız. Ancak küçük detaylar var. Bunların üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Özgüvenimiz yüksek. Bu haftadan itibaren de en kısa zamanda en iyi şekilde tekrar başlayacağız' ifadelerini kullandı.

CANER'LE FARKLI ÖZELLİKLERİMİZ VAR

Caner Erkin’in ayrılmasının ardından bu futbolcuyla kendisinin kıyaslanması hakkında da konuşan 30 yaşındaki oyuncu, 'Kıyaslamayı çok duyuyorum, bu çok karşıma çıkıyor. Benim kendime göre bir tarzım var, onun da kendisine göre bir tarzı var. Aynı sonucu beklemek doğru olmaz. İkimiz de farklıyız. Şampiyonluğa inanıyoruz. Çok fazla maç var bu sene. Geçen sene de kötü bir başlangıç olmuştu ancak takım üçüncü sıraya yükselmişti. Çok pozitifiz bu konuda ve şampiyonluğa inanıyoruz' diye konuştu. Geldiğinden bu yana Beşiktaş’ın büyüklüğünü bildiğini de söyleyen N’Sakala, 'Beşiktaş’ın büyüklüğünden etkilendim. Alanyaspor’da bir takım arkadaşım Beşiktaşlıydı ve kararımda çok etkisi oldu. Gol atmak isterim ancak benim önceliğim önümdeki kanat oyuncusuna destek vermek ve skor onların görevi. Çok öne çıkarsam takımın gol yeme riski olabilir. Tabii ki önceliğim savunma ancak Beşiktaş formasıyla gol atmak da isterim' açıklamasını yaptı.

ŞAMPİYON OLURSAK GİTAR ÇALARIM

Beşiktaş’a transferinin açıklandığı videoda gitar çalan Fabrice N’Sakala, taraftarlardan birçok mesaj aldığını ifade etti. Futbolun çok popüler olduğunun altını çizen N’Sakala, 'Beşiktaş’ın çok fazla taraftarı var. Taraftarların sosyal medyadaki her mesajına cevap veremiyorum. Alanya’da bu kadar ilgi yoktu tabii ki, burada durum farklı. Gitar çalma sözüm var. Tesislerde biraz utanıyorum ve bu nedenle gitar çalmıyorum. Ancak söz veriyorum, şampiyon olunca gitar çalacağım” dedi. Beşiktaş’ta şimdiden çok fazla güzel anısı olduğunu da söyleyen N’Sakala, 'Aboubakar, Türk müziklerini çok seviyor ve dans etmeyi seviyor. Onunla çok fazla böyle anılarımız oluyor. Daha önce de buradaydı ve bu kulübü çok iyi biliyor. Mutluluk ve pozitif durum çok fazla. Başarının anahtarlarından birisi bu. Kötü sonuçlar alıyoruz ancak tabii ki pozitif olmamız da gerekiyor. Bunu kendi aramızda konuşup tartışıyoruz. Mutlu ve pozitif olmak başarıyı getirecek etkenlerden birisi' diyerek devam etti.

EROL BULUT 'GELİR MİSİN' DEMEDİ

Transfer döneminde Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut’un kendisini Fenerbahçe’ye götüreceğiyle ilgili çıkan haberler hakkında konuşan N’Sakala, 'Erol hocayla çok iyi ilişkilerimiz var. Ancak o bana hiçbir zaman bana ‘Fenerbahçe’ye gel’ ya da ‘Fenerbahçe’ye gelir misin’ demedi. Her zaman tercihi bana bıraktı. Çünkü onun için futbolcunun tercihi önemlidir. Alanya’dayken de birkaç kez böyle diyalog geçmişti ve ben de burayı tercih ettim. Hala da konuşuruz kendisiyle, iletişimimiz kopmadı ancak tabii ki rakibiz. O Fenerbahçe’de, ben Beşiktaş’tayım. Konuşuyoruz ama artık aynı şeyleri konuşmuyoruz' dedi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR