"Nokta Transferlerle Ligin İkinci Devresine Damga Vuracağız"

Gaziantep FK'nın Başkanı Mehmet Büyükekşi, ikinci devre için flaş açıklamalarda bulundu. Nokta transferler yaparak ligde üst sıralara çıkabileceklerini vurgulayarak, yerlerinde saymayacaklarını belirtti.

"Nokta Transferlerle Ligin İkinci Devresine Damga Vuracağız"

Gaziantep için 2019 senesinin çok önemli olduğunu söyleyen Büyükekşi:

"2019 yılında Gaziantep şehrimiz, hak ettiği yer olan Süper Lig'e çıkma sevinci yaşayarak tarihe geçmiştir. 2019 yılının ilk altı ayında şampiyonluk sevinci yaşayıp, daha sonra ise kulüp tarihimizde ilk kez Süper Lig'de sahne almaya hak kazandık. Gelinen noktaya baktığımızda ise takımımız topladığı 24 puanla, Süper Lig’de 9. sırada sezonun ilk yarısını kapattı. Gerçekten geriye dönüp bakıldığı zaman, unutulmayacak bir yıl oldu diyebilirim. Bu başarıların sürdürülebilir bir yapıya kavuşması ve istikrarı sağlayabilmek adına çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Ümit ediyorum ki, yeni yıl tüm insanlara olduğu gibi futbol takımımız için de başarılarla dolu olur." ifadelerini kullandı.

Sezon arası işe ilgili yorumlar yapan Büyükekşi, "Ligde 24 puan topladık diye işlerin bittiğini ve artık ligde kaldık gibi bir düşünceye asla kapılmamamız gerekiyor. Her geçen gün üzerine koyarak, ligde üst sıralara yükselmek istiyoruz. Hedefimizi ilk on sıra olarak dile getirmiştik ve bu doğrultuda en yukarılara tırmanmak istiyoruz. Lige verilen arada hocamızın da fikir ve önerileri kapsamında hem kadromuzu güçlendirmek hem de iyi bir antrenman dönemi yaşamak istiyoruz. Sezonun ilk yarısında özellikle sakat futbolcularımızın fazlalığı nedeniyle tam anlamıyla eksiksiz sahaya çıkamadık. Hem sakat futbolcularımızın aramıza katılması, hem de yapmak istediğimiz nokta transferlerle ligin ikinci devresinde de adımızdan başarılarla söz ettirmek istiyoruz. Elbette ki tüm takımlar, bu dönemde güçlenebilmek adına çalışmalar yapacaklardır. İnşallah bizler de üzerimize düşen görevleri yerine getirip, bu devre arası kampını takım olarak en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz." sözlerini dile getirdi.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz