Nihat Özdemir: 'Harcama Limiti, TFF 1. Lig'e de Gelecek'

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Olağan Genel Kurul’da önemli açıklamalar yaptı.

Nihat Özdemir: 'Harcama Limiti, TFF 1. Lig'e de Gelecek'

Nihat Özdemir: 'Harcama Limiti, TFF 1. Lig'e de Gelecek'

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig'de getirilen kulüp harcama limitini kademeli olarak TFF 1. Lig'e ardından da TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'e getirmeyi planladıklarını açıkladı. TFF'nin Ankara'da JW Marriott Hotel'de gerçekleşen olağan genel kurulunda başkan Nihat Özdemir, delegelerin konuşmalarının sonrasında söz aldı.

Süper Lig'de getirilen kulüp harcama limitinden söz eden Nihat Özdemir, "Süper Lig'e takım harcama limitlerini getirdik. Koyduğumuz harcama limitlerinde takımlar bunların içine girmekte zorlanıyor. Sıkıntıları var. Bu çalışmaları bir taraftan yapıyoruz. Bundan sonraki kademe TFF 1. Lig'e getirilecek. Bunu da oturttuktan sonra TFF 2. Lig, hatta TFF 3. Lig'e takım harcama limitlerini getirmek hedefimiz." ifadelerini kullandı.

TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig karşılaşmalarının yayınlanması için anlaşma yaptıklarını tekrarlayan Özdemir, şu açıklamayı yaptı:

"En büyük hedeflerimizden biri, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig takımlarının gelirlerini artırmak. Her toplantıda bizden maçların yayınlanmasını istediler. Biz de bu arayış içinde birçok yayıncı kuruluş ile temasa geçtik. Gerekli anlaşmayı yaptık. Milli maçlardan sonra sözleşmeyi imzalayacağız. Hem maçları yayınlatacağız hem de takımlarımıza gelir kapısı sağlayacağız. Bu, 2. Lig ve 3. Lig'de oynayan futbolcularımızı motive edecek. TFF olarak özellikle 2. Lig ve 3. Lig kulüplerinden altyapıya önem vermelerini bekliyoruz. Buralardan yetişen gençlerimizin A Milli Takım'da oynamasını istiyoruz."

'ŞİRKETLEŞME ÇOK ÖNEMLİ'

Nihat Özdemir, şirketleşmeye ve sponsorluklara gösterdikleri öneme değinerek, "Şirketleşme çok önemli. Derneklerden bir an önce kurtulmayı federasyon olarak istiyoruz. Ana hedef, kulüplerin dernek statüsünden kurtulup, anonim şirket statüsünde hayatına devam etmesi. Sponsorlara çok önem veriyoruz. Temiz sermayenin Türk futboluna girmesini, Türk futbolunu desteklemesini istiyoruz. Örnekleri var. Bir takımı alıp hızla bir yerlere taşımaktalar. Özel sektörün takımlardan hisse almasına sıcak bakıyoruz." dedi.

Takımların TFF Yönetim Kuruluna destek sağladığını kaydeden Özdemir, "Önümüzdeki sezonlarda bunun bilinciyle çalışacağız. Elimizden geldiğince şeffaf ve paylaşımcı olacağız. Önümüzde zor bir yıl bizi bekliyor. Bu yılı bir araya gelerek, konuşarak, birbirimize destek vererek atlatacağız. En önemli konular mali yapı ve sağlık. Bu işleri nasıl beraber götüreceğimizi birlikte çalışacağız." açıklamasını yaptı.

Genel kurul, Nihat Özdemir'in konuşmasının sonrasında sona erdi.

Toplantıda Fenerbahçe ve Kasımpaşa takımlarından temsilci yer almadı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR