Nihat Özdemir: ‘Adalet için Maç Yönetin’

TFF Başkanı Nihat Özdemir MHK Yaz Semineri’nin açılışında açıklamalarda bulundu.

Nihat Özdemir: ‘Adalet için Maç Yönetin’

Nihat Özdemir: ‘Adalet için Maç Yönetin’

Merkez Hakem Kurulu’nun 2020 - 2021 Sezonu Yaz Semineri’nin açılış törene, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Erdoğan, İstanbulspor Kulübü Başkanı Ecmel Sarıalioğlu, MHK Başkanı Serdar Tatlı ve hakemlerin yer almasıyla Riva’daki TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlendi.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, açılışta verdiği demeçle, hakemlerin zorlu bir zamanda liglerin bitirilmesi için fedakarca görev yaptıklarını söyleyerek, “Şimdi çok daha fazla fedakarlıklar gerektiren bir sezona başlıyoruz. Yeni MHK ile bu sürecin üstesinden rahatlıkla geleceğinize inanıyoruz” diye belirtti.

Serdar Tatlı ve takımının çok kısa zamanda hızlı kararlar vererek hazırlıklara başladıklarına dikkat çeken Özdemir, şu ifadeleri kullandı:

“Biz artık MHK Başkanı ve MHK değiştirmek istemiyoruz. Hakemlerimizi kaybetmek değil, kazanmak istiyoruz. Zira bizlerin başarısını hakemlerimizin performansıyla eşleştirenler var. O nedenle sizler başarılıysanız bizler de başarılıyız. Başarılı olmamız için, hem yeni kurulumuza hem siz hakemlerimize çok büyük görev düşüyor. Aranızda çok tecrübeli isimler var. Genç arkadaşlarımız da adeta gümbür gümbür geliyorlar. Yeterli sabrı gösterirsek Türk hakemliğinin ihtiyacı olan istikrarı sağlayacağız. Sizlere çağrım açık ve net. Birilerini ya da bir tarafı memnun etmek için değil, adaleti sağlamak için maç yönetin. Ki bundan kuşkumuz da yok. Yeter ki niyet kötü olmasın.”

'KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ'

Geçtiğimiz sezon hakemlerin tartışmaların hedefinde olduğunu ve haksız eleştirilere maruz kaldığını kaydeden Nihat Özdemir, “Sizleri zan altında bırakmaya niyetlenenler oldu. Ama buna kimsenin gücü yetmez. Sizler bizlerin onuru, gururusunuz. Biz sizlerin hep aranızda durduk, durmaya da devam edeceğiz. Ancak biliyoruz ki, sizler de bizler de ne karar verirsek verelim kimseyi memnun edemiyoruz. Maalesef ortak kaderimiz bu. Ne karar verirsek verelim, bir taraf mutsuz oluyor. Onun için bizlere düşen verdiğimiz tüm kararlardan emin olmamız, rahatsızlık duymamamız” diye belirtti.

'HERKESE EŞİT BİR MHK GÖRECEKSİNİZ'

MHK’nin yeni başkanı Serdar Tatlı da 25 Ağustos 2020’de göreve başladıklarını ve yoğun bir gündemle çalışmaya başladıklarını belirtti.

Tatlı, “Kamuoyunun bizden çok büyük beklentileri olduğunun farkındayız. Biz de hakemlerimizin becerilerini geliştirmek, onları eğitmek ve yeni yüzleri Türk hakemliğine kazandırmak istiyoruz. Toplum bizden ve hakemlerimizden adil, eşit ve standart bir yönetim bekliyor. Hakemlerimizin son derece donanımlı, kariyerli, kişilikli ve yetenekli olduklarına içtenlikle inanıyor ve onlara güveniyoruz. Bu vesile ile futbolun tüm paydaşlarına buradan seslenmek istiyorum. Bize inanın ve güvenin. Hiç kimse merak etmesin. Adaletten asla şaşmayan, kararlı herkese eşit, bir MHK göreceksiniz. Görevde kaldığımız sürece asla taviz vermeden toplum vicdanının sesi olacağız, olmaya devam edeceğiz” şeklinde açıklamasını sonlandırdı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR