Bu sezon Süper Toto Süper Lig’de istediği sonuçları elde edemeyen Sarı Kırmızılı takım hem idari kadro hem de futbol kadrosunda köklü değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.

NECATİ ATEŞ’E SPORTİF DİREKTÖRLÜK TEKLİF EDİLDİ

Sarı Kırmızılı takımın eski futbolcusu olan Necati Ateş’e sportif direktörlük yardımcılığı teklif ettiği bilgisi ortaya çıktı.

Galatasaray kulübünün sportif direktörlüğünü yapan Cenk Ergün’ün yardımcılığına getirilecek olan Necati Ateş’in kendisine sunulan teklifi kabul ettiği ortaya çıktı. Sarı Kırmızılı takımın bu gelişmeyi ilerleyen zamanlarda resmiyete dökeceği belirtildi.

Diğer yandan Galatasaray futbol kadrosunda önümüzdeki dönem köklü değişiklik yapacak. Sarı Kırmızılı takım ilk etapta takımdan gidecek olan oyuncuların listesini belirledi. Önümüzdeki dönem Galatasaray’da Lionel Carole, Cavanda, Hakan Kadir Balta, Bruma, Lukas Podolski, Sinan Gümüş, Aurélien Chedjou gibi oyuncuların olması beklenmiyor.

Ayrıca Sarı Kırmızılı takım Lukas Podolski'den boşalacak olan forvet koltuğunu Lyon'da kiralık olarak oynayan Bafétimbi Gomis ile doldurmaya çalışacak. 31 yaşındaki Fransız golcü ile anlaşmaya varan Sarı Kırmızılılar oyuncunun kulübü Swansea'dan gelecek olan kararı bekliyor.