Şampiyonluğun mucizelere kaldığı Fenerbahçe'de yaşanan kötü sezonun artçıları Vitor Pereira ile sınırlı kalmayacak gibi gözüküyor. Sabah'ta yer alan habere göre; Başakşehir maçının ardından şampiyonluğun kaçış nedenlerini açık açık dile getiren Luis Nani'nin takımdan gidecek isimler arasında olması bekleniyor.

Nani'nin, Çin'in Shanghai Shenhua takımına transfer olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Portekizli'nin Fenerbahçe'ye ciddi bir bonservis katkısı sağlayacağı belirtiliyor.

Büyüka'dan Lucescu iddiası

Fenerbahçe'de Başakşehir karşısında alınan 2-1'lik mağlubiyet camiayı şoke etti. Sarı-lacivertlilerde Portekizli teknik adam Vitor Pereira'nın geleceği tartışma konusu olurken, Lig TV'de Maraton programının sunuculuğunu yapan Şansal Büyüka flaş bir iddiada bulundu. 'Lucescu'nun İstanbul'a beklendiği söyleniyor'

Fenerbahçe'ye Rumen teknik adam Mircea Lucescu'nun gelebileceği yönünde bir haber aldığını belirten Büyüka, 'Biraz önce bir haber aldım. Teyide ihtiyacı var. Fenerbahçeli bir yöneticinin Ukrayna'ya gittiği Lucescu ile anlaşma sağladığı ve yönetime bildirdiği, Lucescu'nun İstanbul'a beklendiği söyleniyor. Doğruluğunu sorarsanız teyide muhtaç bir haber" ifadelerini kullandı. Fenerbahçe'de son dakika: Yönetim toplandı Video: 'Lucescu yüzde 85 G.Saray'da'

8.5 milyon Euro'ya serbest karlı maddesi sadece Avrupa için geçerli

Nani'nin sözleşmesinde "8.5 milyon Euro'ya serbest kalır" maddesinin bulunduğu ancak bu maddenin sadece İngiltere, İspanya, İtalya ve Portekiz'den gelecek teklifler için geçerli olduğu belirtildi.

Nani, Çin'e giderse Fenerbahçe'ye daha yüksek bir bedel kazandıracak. Başkan Aziz Yıldırım, devre arasında Nani'ye 20 milyon Euro'luk bir teklif geldiğini açıklamıştı.

Yeni Şafak