Yeşil- beyazlı ekibin yeni sezon hazırlıkları bağlamında Avusturya' nın Salzburg şehrinde kamp yaptığı otelde, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada Mustafa Reşit Akçay, UEFA Avrupa Ligi' nde gruplarda yer alacak Atiker Konyaspor' da bu sezon ana hedeflerinin ligde başarı olduğunu belirtti.

ÖNCELİĞİMİZ AVRUPA LİGİ DEĞİL! SÜPER LİG

Mustafa Reşit Akçay yapmış olduğu açıklamada;

"Belki bizi vizyonsuz biri gibi görebilirler, bizim için, 'Korkak futbol, vizyonu düşük, gömlek bol geldi, bu oyunu okuyamıyor' sözlerini kullanabilirler. Bunlar derinliği olmayan sözler. Gerçeklerle yüzleşmeliyiz. Villarreal ile maç oynarken 120'şer kilometre koşmuşuz ama nitelikli koşularım azsa nasıl kazanabiliriz. Bunlar geliştiğinde Avrupa'da kupa kazanabiliriz."

BİR STOPER VE SANTRAFORLA TRANSFER SEZONUNU BİTERECEĞİZ 

Atiker Konyaspor'un transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren 58 yaşındaki teknik adam, şöyle konuştu:

"Gelecek oyuncu var ama fazla değil. Stoper ve santrfora takviye yapmayı düşünüyoruz. Bir transfer sadece teknik adama ya da yönetime bırakılamaz. Ülkede scout sistemi henüz oturmamış. Avrupa'da takımlar 6 ay önce oyuncusunu da teknik direktörünü de alıyor ve tüm takım mühendisliğini kurabiliyor. Biz de böyle işi geliştirmeye yönelik kurallar gelebilir. Şu anı konuşmak gerekirse, bir santrfor ve bir stoperle transferi kapatacağız.