Mustafa Cengiz'den Riva ve Florya Açıklaması!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Riva ve Florya'nın sözleşme fesih haberiyle ilgili açıklamalarda bulundu. İşte detaylar..

Mustafa Cengiz'den Riva ve Florya Açıklaması!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Riva-Florya projeleriyle ilgili Emlak Konut tarafından başlatılan fesih süreci hakkında konuştu. Kemerburgaz'da kendilerine verilecek olan arsanın sahibiyle yaşanan sorunları dile getiren Mustafa Cengiz, "Devletimizle birlikte bu işi çözmek için uğraşıyoruz" dedi.

"DEVLETLE KAVGA EDEREK BİR YERE VARAMAZSINIZ"

"Divanda Kemerburgaz konusunun aniden gündeme gelmesine anlam verememiştim. Kemerburgaz'da bize satılan araziye tedbir konulmuş. Sanki arazi boş ve biz gitmiyoruz gibi bir algı yaratılıyor. Devletle kavga ederek hiçbir yere varamazsınız. Bütün kulüplerin olduğu gibi Galatasaray da devletimize çok şey borçludur."

"DEVLETİMİZ GALATASARAY'A HER ZAMAN YARDIMCI OLMUŞTUR"

Riva ve Florya'da biz maalesef beklentilerimizi bulamadık. Elmak Konut da bulamadı. Onlara da hak veriyorum. Kemerburgaz adli bir sürece girdi ve ne kadar süreceği belli değil. Bu belirsizlik içerisinde Emlak Konut da kendisini korumaya alıyor. Devletimiz her zaman Galatasaray'a yardımcı olmuştur. İnşallah bu sorunu çözeceğiz. Fesih sürecinde her iki taraf için de en uygun çözümü bulmaya çalışıyoruz."

EMLAK KONUT'UN KAP AÇIKLAMASI

"Galatasaray Spor Kulübü Derneği mülkiyetinde bulunan Beykoz İlçesi Riva Mahallesinde kain taşınmazlar ile Bakırköy İlçesi Florya Mahallesinde kain taşınmaz üzerinde proje geliştirmek amacıyla Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile Şirketimiz arasında 2016 yılında imzalanan protokollerin feshi süreci başlatılmıştır."

Galatasaray, Florya projesinden 237 milyon 845 bin TL ile Riva projesinden de 761 milyon TL kazanacaktı.

Son Dakika Spor Haberleri İçin aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR