Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Mustafa Cengiz: Sadece Renkler Bizi Ayırt Ediyor. Biz Düşman Değiliz

Süper Lig’in 21. Haftasında deplasmanda Kasımpaşa’yı 3-0 mağlup eden Galatasaray’da başkan Mustafa Cengiz karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

Mustafa Cengiz: Sadece Renkler Bizi Ayırt Ediyor. Biz Düşman Değiliz

Süper Lig’in 21. Haftasında deplasmanda Kasımpaşa’yı 3-0 mağlup eden Galatasaray’da başkan Mustafa Cengiz karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

"Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor, Eskişehirspor hepsi bizim arkadaşımız, dayımız, eniştemiz, babamız, annemiz. Her biri farklı renklere gönül vermiş bir mozaik halindeyiz. Sadece renkler bizi ayırt ediyor. Biz düşman değiliz, bütün söylemlerimizde lütfen futbolu, nefret şarjı haline getirmeyelim. Yöneticiler olarak konuştuklarımıza dikkat edelim. İnsanları kendi başarısızlıklarımız için sokaklara dökecek söylemlerden kaçınalım. Öfkeli de olabilirsiniz, öfkenizde haklı da olabilirsiniz, haklı nedenleriniz de olabilir ama bu söylemleri lütfen kitlesel eylemlere götürmeyelim. Lütfen toplumsal duygularla, sportif duygularla karıştırarak şiddete doğru yönlendirmeyelim. Buna lütfen dikkat edelim. Söyleyen başkan gülüyormuş, ben şunu söyleyeyim, Galatasaray rekabetinden başka bir şey onu ağlatmasın. Ben kötülük dilemem. Şunu da anlamıyorum, siz hep gülüyorsunuz ama her gün çıkıp televizyonlarda ağlıyorsunuz. Bir de kesinlikle şunu da anlamıyorum, geçen yıl Kasım ayında biz Rusya’daydık. 17 kulüp adına sadece 8 kulübün imzaladığı bir bildiri yayımlandı. Bu bildiriyi hazırlayanların baş aktörlerinden birinin bugün şiddetle hakemlerden şikayet etmesine ben anlam veremiyorum. Bu dayanılmaz bir çelişki. Siz hakemler de hata yapabilir derken ne oldu da hakemler başka bir varlığa mı dönüştü? Hakemler melek mi oldu ne oldu? Ben bunu anlamakta güçlük çekiyorum. O nedenle geçmişe dönüp bakmalı ve ileriye olumlu mesajlar vermeliyiz. Devletin bakanlarına, belediye reislerine, kamu kuruluşlarına, devlet bankalarına çakacaksınız sonra da devlet babaya teşekkür edeceksiniz. Ben bunu anlamıyorum. Bir ailede bütün evlatlara saldıracaksınız sonra da babaya teşekkür edeceksiniz. Buna da bir anlam veremiyorum. Genel anlamda bunu diyebilirim."

“BİZ KADIKÖY’E KAZANMAYA GİDİYORUZ”

“Bakın, kazanabilir ya da kaybedebiliriz. Ben kaç yıldır kazanamıyorum belki yine kazanamayabilirim ama ben kazanmaya gidiyorum. Mümkün olan en az hatayla, adil, dostça bir mücadele olsun. Biz hakem hatası da istemiyoruz, bizim karakterimizde bu var. Samimi olarak bunu söylüyorum, ister inanın ister inanmayın. Biz orada yenebiliriz de 6-0 yenildik, ona da televizyon programı yaptılar. Beşiktaş şampiyon olmuş, ben yanılmış olabilirim” ifadelerinde bulundu.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR