Mustafa Cengiz: "CAS'ta davayı kazandık. Artık men tehlikesi yok."

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA komitesinin yeniden inceleme kararına itiraz edildiğini bu karar üzerine CAS’ta açılan davanın kazandıklarını açıkladı.

Mustafa Cengiz:

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA komitesinin yeniden inceleme kararına karşılık CAS’a dava açtıklarını ve davanın kazandıklarını açıkladı. Mustafa Cengiz açıklamasının devamında var olan şartların ve anlaşmaların altında sarı kırmızılı ekibin 3 sene boyunca UEFA’dan men cezası alma gibi bir durumun olmadığını vurguladı

İşte Mustafa Cengiz’in CAS ile ilgili açıklamaları;

Mutafa Cengiz CAS itirazının gelişim süreciyle ilgili açıklamasında;

“24 Ocak'ta görevi devraldım, 25 Ocak'ta UEFA ile görüştüm. Bir strateji konuştuk. 147 milyon euro zarar ettiğimiz için kesinlikle men cezası alacağımızı söylemişlerdi. Biz onlardan 4 ay süre istedik, iyi yola gireceğimizin sözünü verdik. Buna çeşitli çevrelerden şiddetli tepki geldi. Galatasaray'ın bu kadar çok zarar etmesine rağmen bu kararın çıkmasına üst yargı mercii itiraz etti. Türkiye'den de sağ olsunlar bu komiteyi aleyhimize çok beslediler. Binlerce mail, fax gitti. Bu komite, bize tanınan 4 yıllık anlaşmayı bozma hakkına sahip. Komite bize karşı olmasına rağmen bizim yeniden yargılanmamızı istedi. Biz bundan rahatsız olduk. CAS, itirazımızı kabul etti, yeniden yargılanma olmayacak. UEFA'dan men tehdidi ortadan kalktı. UEFA ile yapılanma anlaşması devam edecek. Komitenin yeniden yargılanma kararı reddedildi. Böylece yeniden yapılandırma anlaşmamız devam edecek.” İfadelerini kullandı.

Açıklamasında Türkiye’den de şikayet gittiğini dile getiren Mustafa Cengiz; Bizimle uğraşanlar artık yorulmasınlar, çaba göstermesinler gerek yok. UEFA'ya yazılı, kapalı kapılar ardında ya da dostluklarıyla bizi düzenli olarak şikayet ederek bizim mücadele azmimizi yüksek tutan kişilere özel teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR