Fenerbahçe' nin transfer listesindeki isimlerden olan Leicester City' nin  Nijeryalı yıldız oyuncusu Ahmed Musa ramazan ayı için açıklamalarda bulundu.

İsmi Fenerbahçe ile de anılan Ahmed Musa, Nijerya' nın Dünya Kupası Afrika ELemeleri grup maçında Güney Afrika ile yapacağı maçtan önce Nijerya basınına demeçte bulundu.

Geçtiğimiz sezon başında CSK Moskova'dan 19 milyon Euro bedelle Leicester City' e transfer olan fakat İngiliz ekibinde kendini gösteremeyen ve Fenerbahçe ile adı anılan Nijaryalı yıldız, Ramazan-ı Şerif ayı hakkında açıklamalarda bulundu. 

BİRÇOK FUTBOLCU ORUÇ TUTUP MAÇA ÇIKIYOR

24 yaşındaki yıldız forvet, "Ramazan'ın beni olumsuz etkileyeceğini sanmıyoru. Uzun zamandır buradayız. Ramazan çok zor fakat buna alıştık. Ramazan ayında bir çok futbolcu oruç tutarak maça çıkıyor. Futboldan sebep ramazan ayını pas geçemeyiz." dediği öğrenildi.

Ahmed Musa, bu sezon CSK Moskova'dan transfer olduğu Leicester City'de toplamda 32 maça çıkarken 4 gol atabilme başarısında bulundu. Özellikle hızı ile dikkat çeken Ahmed Musa, Nijerya Milli Takımı' nın formasını altmış bir defa terletir iken 13 de gol atma başarısını göstermiştir.