Rumen basınında Lucescu'nun bir süre çalışmayı düşünmediğinı ve ciddi bir proje olmadığı sürece de dinlenmesine devam edeceği yazdı.

Öte yandan Galatasaraylılar Mircea Lucescu'yu takımın başında görmek istiyor.

Östersunds maçından 2-0'lık mağlubiyet ile ayrılan ve hiç kimsenin Galatasaray'ın Avrupa Ligi'ne 2. Turda veda etmesini beklemiyordu. Fakat tarihi başarılarla dolu sarı-kırmızılı kulüp, 45 bin kişilik taraftarının verdiği desteğe rağmen hüzünlü sonu yaşamakdan kurtulamadı.

Taraftarlar faturayı, yönetimin yanında geldiğinden bu yana takımda hiçbir şekilde düzen sağlayamayan teknik direktör Igor Tudor'a kesti. Sarı-kırmızılılar, Hırvat hocayı, "Persona non grata-İstenmeyen adam" olarak gündemine aldı.

Henüz zaman bulunurken Tudor'un gönderilmesini isteyen taraftarların takımın başında görmek istedikleri hocaların başında Mircea Lucescu geliyor. Rumen teknik adam için Twitter'da "#carelucescu" hashtag'ı ile kampanya başlatılırken "Galatasaray Tudor gibi uyumsuz ve futboldan anlamayan bir hocanın elinden alınıp Lucescu gibi futbol zekası yüksek birine teslim edilmeli" yorumları yapıldı.

ORTAM KORKUTUYOR

Mircea Lucescu cephesinden olumlu mesajlar gelse de Rumen teknik direktörün, Galatasaray'a dönme konusunda büyük bir ikilem yaşadığı belirtiliyor. Türkiye'deki imajını yıkmak istemeyen Lucescu'nun taraftarın küslüğü, Başkan'ın istenmemesi ve transfer konusunda yapılan yüzde yüz hatalar nedeniyle Galatasaray'da görev alıp almama konusunda ciddi medcezirler yaşadığı ifade edildi.