Başantrenör Ufuk Sarıca idaresinde Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilen idmanın son kısmı basın mensuplarına açık şekilde yapıldı. Ay yıldızlı ekip, antrenmanın bu bölümünde şut çalışması gerçekleştirdi.

Öte yandan, idmanı Türkiye Basketbol Federasyonu (TFF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok ve TBF CEO'su Ömer Onan da izledi.

Liderlik Aşkına

A Milli Erkek Takımımız, 2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri ilk turunda Letonya, Ukrayna ve İsveç ile birlikte yer aldığı B Grubu'nda oynadığı 6 maç sonunda 4 galibiyet, 2 mağlubiyet elde etti. Ay yıldızlılar, topladığı 10 puanla grubu zirvede bitirerek ikinci tura yükseldi.

Milliler, ilk turdaki puanların aynen taşındığı ikinci turda ise İspanya, Letonya, Karadağ, Ukrayna ve Slovenya ile birlikte I Grubu'nda mücadele ediyor.

Türkiye, Karadağ ve Slovenya’yı mağlup etmesinin ardından bu turda 8 karşılaşmada 6 galibiyet elde ederek 8 maçta 7 galibiyeti bulunan lider İspanya’nın arkasında 2. basamakta yer alıyor.

Statü doğrultusunda gruplarını ilk 3 sırada bitirecek takımlar, 31 Ağustos-15 Eylül 2019 tarihlerinde Çin'in ev sahipliğinde gerçekleşecek FIBA Dünya Kupası'nda yer alma hakkı elde edecek.

Türkiye’nin maç programı şu şekilde:

29 Kasım 2018: Türkiye-İspanya

2 Aralık 2018: Karadağ-Türkiye

22 Şubat 2019: Türkiye-Slovenya

25 Şubat 2019: İspanya-Türkiye

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.