Milli Takım Matematik Hesaplarına Başladı!

UEFA Uluslar Ligi B Ligi 3. Grup’ta yer alan A Milli Takım bir mucize peşinde koşuyor. Macaristan deplasmanına çıkacak Türkiye rakibini yenip, aynı saatte oynanacak Sırbistan-Rusya maçına bakacak.

Milli Takım Matematik Hesaplarına Başladı!

UEFA Uluslar Ligi B Ligi 3. Grup’ta Rusya’yı 3-2 yenerek ilk galibiyetini alan A Milli Takımımız, tüm dengeleri değiştirdi. Grupta son haftaya girilirken bir anda liderlik şansını elde eden ay-yıldızlılar, yarın akşam yapılacak maçlara kilitlendi.

Macaristan deplasmanına çıkacak Milliler, aynı saatte oynanacak Sırbistan-Rusya maçının sonucunu da beklemek zorunda. 22.45’te yapılacak son hafta karşılaşmalarında ciddi bir matematik hesabı yaşanacak.

Her halükarda Macaristan’ı deplasmanda yenmek zorunda olan Türkiye, Sırbistan’ın da Rusya karşısında puan ya da puanlar almasını bekleyecek. Şu anda 6 puanla 3. olan Şenol Güneş ve ekibi, 9 puan yapmayı hedefliyor.

3 puanla son sırada olan ve gruptan düşmemeye oynayan Sırbistan ise evinde Rusya’yı yenerse 6 puana ulaşacak, Türkiye’nin yenilmesini isteyecek. Önceki akşam Sırbistan ile sahasında 1-1 berabere kalan Macaristan da şu an 8 puanla 2. sırada olsa da Türkiye’ye yenilmesi halinde 3. sıraya gerileyecek. Macarlar, A Milli Takımımız’ı yenerek puanını 11’e taşısa bile Rusya’nın puan kaybına gözlerini dikecek.

RUSYA'NIN KOLTUĞU SALLANTIDA

Şu anda averajla ve 8 puanla grup lideri olan Rusya, Türkiye’ye deplasmanda 3-2 kaybederek ciddi bir avantajı kullanma şansını tepti. Rusya, Kadıköy’de ekibimizi yenmiş olsaydı liderlik yolunda büyük bir adım atacaktı.

Ancak mağlup olan Ruslar, hem Türkiye’ye ikili averajı (1-1 ve 3-2) yitirdi hem de liderlik koltuğunu riske soktu. Rusya bir puan alması halinde de Macaristan-Türkiye maçının sonucuna göre yine de çıkma şansına sahip ancak her şekilde Sırbistan galibiyeti doğrudan bileti getirecek.

DÜŞME RİSKİMİZ DE VAR

Rusya galibiyetiyle morallenen Türkiye, gruptan çıkma hesapları yapsa da son sıraya düşme riski bulunuyor. Macaristan deplasmanında gelecek olası bir yenilgide Sırbistan da Rusya’yı mağlup ederse işin rengi değişecek.

Yenilmemiz halinde puanımız 6’da kalacak ve Sırbistan da kazanırsa bizi yakalayacak. Bu durumda averaj hesapları ortaya çıkacak. Şu anda sıfır averajda olan Türkiye’ye karşın Sırbistan’ın eksi 3 averajı var. Gruptaki maçlar 2-2 ve 0-0’lık beraberliklerle sonuçlanmıştı. Burada maçlardaki gol durumları ve güncel averaj önemli rol oynayacak. Her şeye rağmen A Milli Takımımız, Macaristan deplasmanından 1 puan dahi alsa grupta kalmayı garantileyecek.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR