Milli Gurur: 11 Madalya İle Yurda Döndüler

İsveç’te düzenlenen Para Masa Tenisi Avrupa Şampiyonası’nda, 4’ü altın olmak üzere toplamda 11 madalya kazanan Türkiye Bedensel Engelliler Masa Tenisi Milli Takımı sporcuları yurda döndü.

Milli Gurur: 11 Madalya İle Yurda Döndüler

Milli Gurur: 11 Madalya İle Yurda Döndüler

Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu tarafından İsveç'in Helsingborg kentinde düzenlenen Para Masa Tenisi Avrupa Şampiyonası'nda 11 madalya kazanan Türkiye Bedensel Engelliler Masa Tenisi Milli Takımı sporcuları Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağıyla İstanbul'a geldi. 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları için puan niteliği taşıyan şampiyonda sporcular 4 altın, 4 gümüş ve üç bronz olmak üzere toplamda 11 madalya kazandı.

TEKNİK ADAM KILINÇKAYA AÇIKLAMA YAPTI:

Turnuva dönüşünde İstanbul Havalimanı'nda basın mensuplarına elde edilen başarıya ilişkin değerlendirmede bulunan Türkiye Bedensel Engelliler Masa Tenisi Milli Takım Teknik Direktörü Yusuf Kılınçkaya, "Ferdi müsabakalarda bir altın, üç gümüş ve üç tane de bronz müsabakalarda. Abdullah Öztürk arkadaşımız buradan direk Tokyo paralimpik oyunları kotası aldı. Diğer yandan reyting sıralamasında yerinin sağlamlaştırmaya çalıştığımız arkadaşlarımız da oldu. 8-9 oyuncumuz için puan açısında iyi bir turnuva geçirdiğimizi düşünüyorum. Bunun 31 Mart'a kadar devamı olacak. Biz rakiplerimizin de durumunu da gözeterek 31 Mart'a kadar olan 6 turnuvalar var gitmesi gereken oyunculara karar vereceğiz. Buradaki hedefimiz Tokyo paralimpik oyunlarına Türkiye'yi temsilen daha fazla sporcu gönderebilmek, orada madalyayı alabilecek sporculara kota aldırtabilmek. Bunun çabası içerisinde olacağız" şeklinde konuştu.

"MADALYA ALMAK ÜZERE ÇALIŞACAĞIM"

Hem bireyselde hem de takım halinde altın madalyaya ulaşma başarısı elde eden Abdullah Öztürk, "Bir nevi 2020 Tokyo paralimpik oyunları öncesi son ciddi hazırlık sınavımızdı. Şampiyonaya çok ciddi hazırlandık. Yaklaşık 5-6 aylık bir süreçten geçtik. Yoğun kamplarımız oldu ve 3-4 tane uluslararası turnuvamız oldu. 2020 öncesi Avrupa'ya güzel bir gözdağı vermiş olduk. Ben de hem ferdi müsabakada hem de takım olarak iki altın madalya kazandım. Şuanda Tokyo vizesi de aldım. Bundan sonrasında ise 2020'de madalya almak üzere çalışacağım" ifadelerine yer verdi.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın. 

Yorum Yaz

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR