Milli Güreşçilerimiz Tam 34 Madalya Kazandı

Polonya’da gerçekleştirilen Uluslararası Pytlasinski Grekoromen Güreş Turnuvası’nda milli güreşçiler toplam 34 madalyaya layık görüldü.

Milli Güreşçilerimiz Tam 34 Madalya Kazandı

Milli Güreşçilerimiz Tam 34 Madalya Kazandı

Pytlasinski Grekoromen Güreş Turnuvası’nın gerçekleştirildiği Polonya’da müsabakalara katılan Türk milli güreşçilerimiz toplam 34 madalya kazandı.

Pytlasinski Grekoromen Güreş Turnuvası’nın gerçekleştirildiği Polonya’da, müsabakaların son gününde milli güreşçilerimiz 3 altın, 1 gümüş, 4 bronz madalya kazandı. Müsabakalarda; 72 kiloda Cengiz Arslan, 87 kiloda Doğan Göktaş ve 130 kiloda Hamza Bakır altın madalya, 97 kiloda Süleyman Demirci gümüş madalya, 72 kiloda Ahmet Yılmaz ile Doğan Yılmaz, 87 kiloda Ali Cengiz, 130 kiloda ise Osman Yıldırım bronz madalya aldı ve toplam 34 madalya alınmış oldu.

Dün gerçekleşen müsabakalarda Grekoromen Milli Takımı, 2 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya almıştı. Pytlasinski Turnuvasında Grekoromen Güreş Turnuvası’nda Türkiye; 5 altın, 3 gümüş ve 7 bronz olmak üzere toplamda 15 madalya kazanınca ev sahibi Polonya'nın peşinden 2. oldu.

Türkiye, serbest stilde 4 altın, 3 gümüş, 7 bronz madalya ile takımların arasında zirvedeyken, kadınlar kategorisinde de 1 altın ve 4 bronz madalyayla üçüncü sırada yer aldı.

Milli güreşçilerimiz üç stilde 10 altın, 6 gümüş ve 18 bronz olmak üzere 34 madalyaya layık görüldü.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR