Sarı Lacivertli takımın başarılı defans oyuncusu Simon Kjaer, gösterdiği performans ile Avrupa kupalarını peşine takmayı başarmıştı. Başarılı defans oyuncusu için Fransa’da Lyon, Monaco ve PSG, İtalya’da Milan, İngiltere’de ise Liverpool gibi büyük takımlar devreye girmişti. Sarı Lacivertli yönetim bu kadar çok talip olmasından dolayı Simon Kjaer’in bonservisini 20 milyon Euro’ya çıkarmıştı. 28 yaşındaki oyuncu ile ilgilenen takımlar içinde en iyi teklifi Milan vermişti.

GUSTAVO GOMEZ'İN DURUMU ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE NETLİK KAZANACAK

 
İtalyan devi Milan Andre Silva, Franck Kessie, Ricardo Rodriguez ve Matteo Musacchio gibi isimlere imza attırarak şimdiden 82 milyon Euro (328 milyon TL) harcayan takım, Sarı Lacivertli takıma bu oyuncu ile ilgili takas teklifi yaptı.
İtalyan basınında yer alan iddialara göre Milan, Fenerbahçeli futbolcu Simon Kjaer için 13 milyon Euro’nun yanı sıra Gustavo Gomez’i vermeyi Kanaryaya teklif etti. 24 yaşındaki defans oyuncusuna daha önce Kara Kartal talip olmuş ancak bu transfer 8.50 Milyon Euro’luk maliyetden dolayı gerçekleşmemişti.
Milan’da fazla şans bulamayan başarılı defans oyuncusunun takas durumu önümüzdeki günlerde netleşecek.