İtalyan devi Milan, Gianluigi Donnarumma' nın 2018' de bitecek olan mukavelesini (sözleşme) uzatmak adına yürüttüğü görüşmelerin olumsuz olarak neticelendiğini taraftarına bildirdi.

DONNARUMMA' NIN SÖZLEŞMESİ YENİLENMEYECEK

İtalya Serie A' nın köklü kulüplerinden Milan' da forma giyen ve geleceğin en yetenekli eldivenlerinden biri olarak ve yine aynı zamanda Gianluigi Buffon vari özellikler gösterilen Gianluigi Donnarumma' nın, 2018' de sona erecek mukavelesinin yenilenmeyeceğini beyan etti.

İSMİ SIK SIK BÜYÜK TAKIMLAR İLE ANILIYOR

Adı sık sık Real Madrid ve Manchester United ile anılan genç file bekçisinin yeni takımının neresi olacağı şimdiden merak uayndırıyor.

İtalyan Kulübü Milan, genç kalecinin dünyaca ünlü menajeri Mino Riola ile bir görüşme geçekleştirdi. İsteklerini ileten Gianluigi Donnarumma cephesi beklediği yanıtı alamadı ve sözleşme yenileme görüşmeleri askıya alındı. İtalya'nın köklü kulüplerinden olan Milan' ın gelen tekliflere açık olabileceği ve maddi kazanç sağlamak için teklifleri değerlendirebileceği belirtiliyor.

Bu sezon Milan kalesini koruyan Donnarumma çıktığı maçlarda başarılı performans sergileyerek Gianluigi Buffon' a benzetilmişti. Üstün topu oyuna sokma özelliği ile ve aynı zamanda kritik kurtarışlar yapan eldiven bu benzetmeden gurur duyduğunu açıklayarak Juventus kapısını açık bırakmıştı.