Fenerbahçe' nin Danimarkalı yıldızını kadro derinliği için düşünen ve ilk aşamada ilk 11’ de oynatmayı hedeflemeyen Milan’ ın takımdaki bazı defans opyuncuları ile yolları ayırdıktan sonra Fenerbahçe' nin kapısını çalacağı, bu sebeple de transferi ağırdan aldığı öğrenildi.
RESMİ TEKLİF HENÜZ YAPILMADI

Fenerbahçe’ nin Danimarkalı futbolcusu Simon Kjaer’in Milan’a transferi ile ilgili henüz resmi bir teklif yapılmış değil. Sarı-lacivertli yönetim, bu konuyla ilgili kendilerine yazılı ve resmi olarak hiçbir talebin gelmediğini ısrarla vurguluyor. Bunun temel sebebinin ise İtalyan kulübünün, Kjaer’i daha çok yedek kulübesi için düşünmesi olduğu öğrenildi.

Danimarkalı futbolcuyu kadro derinliği için düşünen İtalyan ekibi bu sezon ciddi transferler yaptı. Villareal’ den Musacchio' u kadrosuna katarak savunma hattını güçlendiren Milan, Kjaer’ i alternatif olarak düşündüğü için somut adım atma konusunda acele etmiyor.

ANLAŞTIĞI İDDİA EDİLDİ

İtalyan basınına göre ise Milan ve Kjaer arasında bir anlaşma söz konusu olduğu iddia edildi. Hatta Danimarkalı futbolcu, Fenerbahçe’den aldığı yıllık 4 milyon euroluk ücret İtalyan ekibine fazla geldiği için indirime gitmeyi kabul etti.