'MHK' Risk Alabilir Mi? Asıl Soru Bu!

Eski Hakem Deniz Çoban, Süper Lig’de yer alan hakemlerin performansını değerlendirdi.

'MHK' Risk Alabilir Mi? Asıl Soru Bu!

Eski Hakem Deniz Çoban, Süper Lig’de yer alan hakemlerin performansını değerlendirdi.

Neresinden bakarsanız bakın 34 haftanın en zor ve en kritik maçı bu maç olacak. Benim diyen hakemin altından kalkabileceği bir maç değil bu... FIFA hakemlerinden Hüseyin Göçek’in durumu ortada. Mete Kalkavan bu hafta Fenerbahçe maçındaydı. Ali Palabıyık, Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sebebiyle bu maça atanamaz.

Halis Özkahya ise ilk yarıdaki kural hatası itirazlarına sebep olan Alanyaspor maçının hakemiydi. Yeni FIFA, Arda- Erce Kardeşler bu maça aday olacak form düzeyinde değil. Aydınus ise bir önceki problemli derbisinden dolayı bu maçın adayları arasına giremez. Bir çırpıda kalburüstü hakemlerimizi saydım ve geriye iki alternatif kaldı.

Cüneyt Çakır veya Halil Umut Meler... Bizzat Zekeriya Başkan’ın ağzından duymuştuk. Aslında Fenerbahçe-Beşiktaş derbisine Meler atanacakmış ama son anda risk almamışlar ve Çakır’a dönmüşler. O maçta risk alamayan MHK, daha zor geçmeye aday olan bu maçta o riski alabilir mi? Asıl soru bu!
Sizin bu satırları okuduğunuz Salı günü sabah saatlerinde, MHK atama toplantısında bu atamayı tartışıyor olacak. Riski göze alır, bu zorlu maçın altından Meler’in kalkabileceğini öngörürlerse; Çarşamba öğle saatlerinde Meler ismini basın bülteninde görürüz. MHK yine risk almak istemezse, sığınacağı tek liman Çakır kalıyor.

Trabzonspor-Sivasspor maçından kazasız sıyrılan, hafta arası Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizi temsil edecek olan Çakır; bu şartlar altında maça daha yakın duruyor. Çakır’ın Kadıköy’e gitmesi durumunda Meler, Beşiktaş-Trabzon maçına aday olabilir. Yine tecrübe gündeme gelecek olursa Beşiktaş- Trabzonspor maçına Fırat Aydınus daha kuvvetli aday olur.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR