France Football tarafından her yıl belirlenen Şampiyonlar Ligi'nde sezonun en iyi takımına Lionel Messi bu sene seçilmedi. 


Bu sezon Barcelona ile Şampiyonlar Ligi'nde forma giydiği 9 maçta 11 gol atmayı başaran Arjantinli, takımının çeyrek finalde Juventus'a kaybetmesine engel olamamıştı.

Turnuvda uzun süre gol krallığında zirvede olan Messi, Cristiano Ronaldo'nun muhteşem performansına mağlup oldu ve birinciliği Portekizli oyuncuya verdi.


Messi grup maçlarında güzel bir performans ortaya koymasına karşın eleme turlarında beklenen oyununu oynayamadı ve Barça'nın turnuvadan elenmesinin baş sorumlusu olarak gösterilmeye başlandı.

Her seneŞampyonlar Ligi'nin en iyi 11'ini seçen France Football da Arjantinli oyuncunun bu denli düşüşünü cezasız bırakmadı ve onu kadroya sokmadı!

BALLON d'Or YÜKSEK İHTİMAL RONALDO'NUN


Messi'nin en iyi 11'e seçilmemesi, Ballon d'Or yarışı için de ciddi bir anlam içeriyor. Yaşanan bu gelişmeden sonra, ödülü Ronaldo'nun almasına artık kesin gözüyle bakılıyor.

Messi böylelikle iki sene üst üste ödülü Ronaldo'ya kaptırmış olacak. Ve ciddi derece bir prestij kaybına uğrayacak. Ronaldo da bu oyunuyla Dünya'nın en iyisi olma konusunda zirvedeki yerini koruyor.