Mehmet Özdilek: 'Testi Pozitif Çıkıp Söylemeyenler Var'

11 kişinin coronavirüs testinin pozitif olduğu BB Erzurumspor'da teknik patron Mehmet Özdilek, açıklamalar yaptı ve öne çıkan bir iddiayı gündeme getirdi.

Mehmet Özdilek: 'Testi Pozitif Çıkıp Söylemeyenler Var'

Mehmet Özdilek: 'Testi Pozitif Çıkıp Söylemeyenler Var'

Teknik direktörü olduğu BB Erzurumspor’da 11 kişinin coronavirüs olmasının sonrasında açıklamalarda bulunan Mehmet Özdilek dikkat çeken bir iddiayı gündeme getirdi.

Mehmet Özdilek'in açıklamaları şöyle;

"Dönüş nasıl olur kestiremiyorum. Önceliğim futbol ve para değil, sadece sağlık. Bireysel olarak, kendi adıma, takımım adına, şehir adına dönüşün çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. 35 yıldır profesyonel olarak, benim önceliğim futbol değil, para da değil, önce sağlık. Geri dönüşümüzün olacağını düşünmüyorum."

'VAKALARIN ARTACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM'

"Benim kızımı doğum gününde ağlatmaya kimsenin hakkı yok. Bu travma herkeste var. Kısa sürede birçok takımda bu vakaların artacağını düşünüyorum."

'BİR ARKADAŞIN EŞİ HAMİLE'

"Testleri pozitif çıkan teknik ekipten bir arkadaşımızın eşi hamile, başka bir sporcumuzun eşi 4 gün sonra doğum yapacak. Dün gece ciddi bir travma yaşadık. Zor bir süreç. Ben 35 yıllık kariyerimde futbolun, insan sağlığını etkileyeceği dönemlerde oynanmasının doğru olmadığını gördüm."

'TEST YAPTIRMADAN BAŞLIYORLAR'

"Bizim ligimizde de Süper Lig'de de birçok takım test yaptırmadan antrenmanlara başlıyor. Ya da bir test yaptırıp ikinci testi yaptırmıyor. Ben futbol aşığı bir adamım ama sağlığım hepsinden daha önemli. Ne para ne de başka bir şey ilk önce sağlık gelir."

'BİRÇOK TAKIMDA SÖYLENMİYOR'

"Birçok takımda çıkıp, söylenmediğini de biliyorum. İnsan sağlığı her şeyin üzerindedir. Sağlıklı bir ortam oluşmadığında oynanmaması gerektiğini ilk günden beri ifade eden birkaç teknik adamdan biriyim."

'UYGULAMA ŞANSI YOK'

"İlime, bilime inanan bir insanım. Bilim Kurulu'ndaki profesörlerimiz, mümkün mertebe dışarı çıkmayın diyor. Bizim yaptığımız işte, bunu uygulama şansımız yok. Profesyonel futbolcular 60 gün takım antrenmanından uzak kaldı."

'GERİ DÖNME MÜMKÜN DEĞİL'

"Birçok takımda, birçok oyuncu problemli geldi. Bunun yanında bu oyunculara yan yana gelmeyin, birbirinize dokunmayın deme şansı yok. Bizim tekrar geri dönmemiz mümkün değil gibi görünüyor."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR