Mehmet Özdilek: 'Çoğu Takım Test Yaptırmadan Antrenman Yapıyor!'

BB Erzurumspor’un Hocası Mehmet Özdilek, takımda ortaya çıkan pozitif coronavirüs vakaları sonrası, çok zor zamanlar geçirdiklerini belirtti. Mehmet Özdilek, birçok kulübün test uygulamadan idman yaptığını ifade etti.

Mehmet Özdilek: 'Çoğu Takım Test Yaptırmadan Antrenman Yapıyor!'

Mehmet Özdilek: 'Çoğu Takım Test Yaptırmadan Antrenman Yapıyor!'

TFF 1. Lig kulüplerinden BB Erzurumspor dün uygulanan ikinci yen itip coronavirüs (Covid-19) testi sonucu 4 oyuncu, 1 teknik ekip, 1 A takım çalışanı, 5 takım çalışanının (11) test sonucu pozitif çıktı. 11 kişi Erzurum’daki Pandemi hastanelerinde karantina altına alınırken 12 kişi de önlem amaçlı hastaneye gönderildi. Tesisler ise İl Sağlık Müdürlüğünün önerisi üzerine 14 gün süreyle kapatıldı. Kapatılan tesislerde olan oyuncular, teknik ekip ve kulüp personellerinden toplam 60 kişi karantina altına alındı.

Karantinada olan Teknik Direktör Mehmet Özdilek olayla alakalı verdiği demeçte dün gece kulüp olarak ciddi bir travma geçirdiklerini vurgulayarak, “Yaşadıklarımı anlatmak çok zor, ne bir teknik direktörün, ne bir sporcunun, ne de bir kulübün bunları yaşamasını istemem. Burada takım yöneten kişi olarak elinizden hiçbir şey gelmiyor ve çaresiz kalıyorsunuz. Testlerin pozitif çıkan teknik ekipten bir arkadaşımızın eşi hamile, başka bir sporcumuzun eşi 4 gün sonra doğum yapacak. Dün gece ciddi bir travma yaşadık. Zor bir süreç. Ben 35 yıllık kariyerimde futbolun, insan sağlığını etkileyeceği dönemlerde oynanmasının doğru olmadığını gördüm” şeklinde konuştu.

'BENİM KIZIMI DOĞUM GÜNÜNDE AĞLATMAYA KİMSENİN HAKKI YOK'

Dün gerçekleşenlerden sonra kızının kendi doğum gününde korkarak ağladığını ve kimsenin bunu yapmaya hakkı olmadığını ifade eden Teknik Direktör Özdilek, “Ben 60 gündür ailemle kendimi İstanbul’da izole etmiştim. Bu süreci zor bir şekilde atlattık. Futbol diğer mesleklere benzeyen bir meslek değil. Öncelikle sağlığın olması gerek. Ben futbol aşığı bir adamım ama sağlığım hepsinden daha önemli. Ne para ne de başka bir şey ilk önce sağlık gelir. Benim kızımı doğum gününde ağlatmaya kimsenin hakkı yok. Bu travma herkeste var. Kısa sürede birçok takımda bu vakaların artacağını düşünüyorum” diye belirtti.

'ÇOĞU TAKIM TEST YAPTIRMADAN ANTRENMAN YAPIYOR'

Bazı kulüplerin test yaptırmadan idman yaptığını ya da yalnızca bir defa test yaptırdıklarını aktaran Özdilek, “Şunu söylemem lazım bizim ligimizde de Süper Lig’de de birçok takım test yaptırmadan başlıyor. Ya da bir test yaptırıp ikinci testi yaptırmıyor. İlk testlerden sonra her şey bitmiş gibi hayatlarına devam ediyorlar. Ciddi anlamda büyük bir risk. Ben futbolcularımın hiçbirinde hastalığın belirtisini görmedim. Bu futbolcuların eşi, babası, annesi ve çocuğu var. Dolayısıyla insanlardan rica ediyorum biraz duyarlı olun” şeklinde konuştu.

'VAKALAR BİRÇOK TAKIMDA ARTACAK'

Liglerin iptal olmadığı sürece vakaların çoğalacağına da vurgu yapan Mehmet Özdilek, “Futbolda ligler neden iptal edilmiyor bilmiyor. Dünyada bazı ülkelerin başlamak gibi düşünceleri var ama bazıları iptal etti. Bu işin ekonomik tarafına hak veriyorum. Ama fedakarlık gerekiyorsa hepimizin o fedakarlık içerisinde olması lazım. İllaki bir şeyi yapacaksın demek işi başka bir boyuta getiriyor. Bugün Beşiktaş’ta yeni vakalar var. Birçok takımda artacak bu vakalar. Kimse test yaptırmadan antrenman yapıyor. Doğru yaptığımız her şey yıkılacak. Bu süreç çok önemli diyorsak dikkatli olmalıyız. Çünkü bizim yaptığımız işte mesafeyi koruma şansımız yok” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR