Sarı Lacivertli takım Jeremy Mathieu’nun menajeri Migliaccio ile görüştü. Ancak oyuncuya bir sürpriz talip daha çıktığı öğrenildi.

SPORTİNG’TEN MATHİEU ATAĞI

İsmi Fransa’nın Marsilya takımı ile anılan 33 yaşındaki başarılı defans oyuncusu için Portekiz’in Sporting takımı devreye girdiği öğrenildi. Portekiz basınında çıkan haberlere göre Jorge Jesus, Mathieu’yu ikna etmek için tecrübeli futbolcu ile yüz yüze görüşecek.

Defans bölgesinin tecrübeli isimlerinden biri olan Ruben Semedo’yu 14 milyon Euro’ya Villarreal takımına satan Sporting, bu oyuncunun yerini Jeremy Mathieu ile doldurmayı planlıyor. Portekiz ekibi Sporting’in elini güçlendiren en önemli unsur ise, Barcelona ile arasında olan yakın dostluk ilişkileri.

Diğer yandan Sarı Lacivertli kulüp Lyon'da top oynayan Valbuena ismini renklerine kattı. Resmi imzaların atılması ile resmen Fenerbahçeli olacak olan Fransız yıldız İstanbul'a gelerek kendini Sarı Laciverttli renklere bağlamayı bekliyor. 

Fenerbahçe şuana kadar Mehmet Ekici, Valbuena ve teknik direktör Aykut Kocaman gibi isimler ile kesin olarak anlaştı. Kısa bir zaman içerisinde imzaların atılarak bu işin resmiyete dökülmesi bekleniyor.