Sarı Kırmızılı takımın oyuncu ile anlaşmaya vardığı Fransız golcü Bafetimbi Gomis'in transferi için artık KAP açıklaması bekleniyor. Fransız yıldız oyuncu Gomis geçen seneyi Marsilya’da kiralık olarak geçirmişti. Galatasaray’ın yıldız oyuncu ile anlamasından sonra Marsilya’dan büyük bir itiraf geldi.

GOMİS GALATASARAY’I TERCİH ETTİ

Fransız basını, Sarı Kırmızılı takımın aylık 350 bin Euro maaş seviyesine çıkarak Fransız futbolcuyu ikna ettiğini ve Marsilya'nın ise 250 bin Euro'dan daha fazla paraya çıkmadığı için Gomis’in Aslan’ı tercih ettiği belirtildi.
Ortaya çıkan bu olaylardan sonra Fransız takımı Marsilya’nın eski efsanevi oyuncularından olan Jean-Pierre Papin açıklamada yaptı.

Jean-Pierre Papin yapmış olduğu açıklamada şunları dile getirdi:

''Gomis’in Marsilya’dan ayrılması gerçekten büyük bir hayal kırıklığı. Lig’de 20 gol atmıştı. Ancak onu takımda tutacak ve ikna edecek sözleri ne yazık ki gerçekleştiremedik. Takımda çok önemli bir oyuncu ve golcüyü kaybettiğimiz için üzgünüz'' dedi.

Diğer yandan Sarı Kırmızılı takım Gomis ile birlikte Belhanda'yı da getirecek. Sarı Kırmızılı takım bu iki transferi bu hafta içinde açıklaması bekleniyor.