Önümüzdeki sene hem Türkiye’de üst üste üçüncü şampiyonluğunu yaşayıp hem de Şampiyonlar Ligi'nde başarı almak isteyen Siyah Beyazlılar çalışmalara şimdiden başladı. Beşiktaş önümüzdeki dönem için, kadrosunu daha da güçlendirip dünyaca ünlü bir golcüyle renklerine bağlamak istiyor. Siyah Beyazlı takımda, transfer için geçen sene de adı geçen ancak Kartal’ın teknik hocası Şenol Güneş'in olumsuz görüşü sonrasında transferinden vazgeçilen Mario Balotelli'nin birkez daha peşine düşüldü.

ŞENOL HOCA ONAYI VERDİ

Geçen sene Fransız ekibi Nice ile çıkmış olduğu 28 karşılaşmada 17 gol atan İtalyan oyuncu göstermiş olduğu performans ile birçok kulübün radarına girmeyi başardı. 26 yaşındaki İtalyan futbolcunun tekrar Kartal’a önerilmesi sonrasında Şenol Güneş ile görüşen Başkan Fikret Orman’ın, teknik direktörü bu konuda ikna etmeyi başardı.

BALOTELLİ KARTAL’A GELMEYE HAZIR

26 yaşındaki İtalyan yıldız Mario Balotelli; İnter, Manchester City, Milan ve Liverpool’da oynarken yapmış olduğu agresif tavırları ile gündeme gelmiş ve Avrupa’nın haylaz çocuğu haline gelmişti. Son zamanlarda Balotelli’nin bu konuda gelişim gösterdiğini söyleyen Fikret Orman, teknik adam Şenol Güneş’ten, ''transfer onayını'' sonunda aldı.

Bu gelişmelerin ardından Mario Balotelli’yi Kara Kartal’a öneren menajeri Mino Raiola’yla görüşen Fikret Orman, oyuncunun menajerinden, “Beşiktaş’a gelmeye hazır” sözünü aldı. Bu olaylardan sonra Kara Kartal’ın yakın zamanda transfer harekâtına geçmesi bekleniyor.