MARTİAL'DEN NEFİS ASİST

Karşılaşmanın 45. dakikasında Martial' in şık hareketlerinden sonra verdiği pası gole çeviren Lingard, Manchester United' ı 1-0 öne geçti ve devreye takımının önde girmesini sağladı. İkinci yarıya genç ağırlıklı bir kadroyla başlayan Real Madrid, Casemiro'nun penaltıdan kaydettiği golle beraberliği sağladı. Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve mücadele 1-1 sonuçlandı. Kural gereği direkt penaltı atışlarına geçilen mücadeleyi penaltıların sonucunda Manchester United 2-1 kazandı.

Öte yandan Avrupa'nın önemli futbol takımlarının mücadele ettiği hazırlık turnuvası 2017 Uluslararası Şampiyonlar Kupası'nda daha önce İngiltere Premier League ekiplerinden Manchester United (Kırmızı Şeytanlar), bir başka İngiliz ekibi olan Manchester City ile karşı karşıya gelmiş, maçı Lukaku ve Rashford' ın golleri ile 2-0 Kırmızı Şeytanlar kazanmıştı.

YENİ TRANSFER LUKAKU VE RASHFORD'IN GOLLERİ

Bu sene 5. defa yapılan Uluslararası Şampiyonlar Kupası' nın Amerika Birleşik Devletleri ayağında, iki Manchester ekibi karşı karşıya gelmiş, Houston kentinde oynanan maçın 37. dakikasında yeni transfer Romelu Lukaku' nun attığı gol ile 1-0 öne geçen Manchester United, 39. dakikada da Marcus Rashford ile farkı ikiye çıkarmayı bildi ve Manchester City' yi 2-0 mağlup etmeyi bilmişti.